Draci ani tentokráte nedobyli orlovskou tvrz

Jaroslav Svoboda, středa 31.1.2007
Již tři roky Šumperk v Orlové nezvítězil a nestalo se ani tentokrát. Dvěma góly Daniela Tomáška a vychytanou brankou Michala Nováka připravili domácí Draky o body, navíc vítězství podpořil nulou Michal Holeš, který odchytal parádní utkání. Šumperk si vypracoval několik šancí v první třetině, ty ovšem neproměnil a od první branky slavila úspěch již jednoduchá hra soupeře, který rychlými přihrávkami dokázali přejít střední pásmo a dostávat se tak do šancí. Pochválit je potřeba Radka Tihláře, který několikrát zachránil obrovské šance soupeře. Po osmi zápasech bez prohry tak výtečná série Draků skončila.
36.kolo středa 31.1.2007
HC Orlová - DRACI PARS ŠUMPERK
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16:04 Tomášek (Kraft), 38:59 Novák, 46:22 Tomášek (Holeš). Rozhodčí: Havlík – Račák, Vengřín. Vyloučení: 10:10, navíc Holeš a Tomášek 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 600. Průběh utkání: 0:0, 3:0.
Holeš – Sikora, Novák, Trubka, Fendek, Tomášek, Jemelík, Grygar, Lhotský, Bavlšík, Kotásek, Tluszczik, Peštuka, Pavlas, Mintěl, Galgonek, Stránský, Krayzel, Kraft
Tihlář - Loužek, Kukol, Osina, Hajas, Kališ, Stráňovský, Ondráček - Novosad, Kučera, Martinka - Kratěna, Ohnutek, Stejskal - Antonovič, Meluzín, Bařica - Dostál, Jurča, Čížek

Prokletí zimního stadionu v Orlové pokračuje. Šumperk ani tentokrát nedobyl tvrz ve Slezsku, nakonec poprvé letos dokonce nevstřelil branku a domácí po zásluze může těšit cenná výhra. Orlová zahrozila poprvé již v osmé minutě, kdy Tihlář musel během oslabení dvakrát hasit požár. V desáté minutě naopak na druhé straně napřáhl Roman Meluzín a jeho bomba trefila pouze břevno. Draci nabrali na aktivitě a ve vlastním oslabení ve 12. minutě ujela dvojice Ohnutek - Stejskal, ovšem ani jeden z nich výtečného Holeše nepřekonal. O minutu později v rychlém zápase postrašil nepříjemnou střelou Tihláře Kotásek, ale skóre se neměnilo. V 16. minutě opět hrozili Draci, znovu se ke slovu dostal Stejskal s Ohnutkem, ale i tentokrát Holeš odolal. Rostoucí tlak Draků však utnuli domácí. Kraft v obležení tří hráčů dokázal přiťuknout kotouč nekrytému Tomáškovi a ten Tihláře překonal poprvé.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí, ale Pavlas v dobré šanci minul. Nutno dodat, že byl zároveň faulován Kučerou. O minutu později měl srovnání na holi David Ohnutek, ale střelecky se trápící útočník Draků opět minul. Následně se více vylučovalo, diskutovalo a kouskovalo hru než aby jeden či oba týmy předváděly pohlednou hru, která byla k vidění v první třetině. Ovšem moment, který předcházel druhé domácí brance, vše zlé vynahradil. Draci v 38. minutě nedokázali zužitkovat přesilovku, zpětná přihrávka na modrou pak přeskočila obránci hůl a puk dostal do jízdy z trestné lavice se vracející Novák. Ten se šancí naložil jak nejlépe mohl. Puk si hodil na čepel hole, kterou si prostrčil pod nohou a Tihlářovi pak zatloukl kus černé gumy přímo pod víko.

Úvod třetiny třetí tentokrát měli ve svých rukou hosté, nejprve však Martinka a následně Kališ na skvělého Holeše nevyzráli. A tak opět udeřilo na straně druhé. Michal Holeš dokázal svou skvělou hru holí a vyslal do útoku najetého Tomáška, ten napřáhl a rozvlnil síť za Tihlářem potřetí. Od té doby se utkání změnilo v konfrontaci bojujících Draků s celkem, který dokázal jednoduše a rychle přejít střední pásmo a hrozit. Radek Tihlář několika ostrými zákroky držel Draky nad vodou, práci měl i Michal Holeš. Ten pokryl šance Kratěny nebo Bařici a v cestě za čistým kontem jej nezastavil ani Hajas, který také tvrdou ránou zkoušel štěstí. Za ovací přibližně 600 diváků dokráčela Orlová k zasloužené výhře.

Hvězdy utkání

1. Michal Holeš

Orlovský brankář potvrdil své kvality. Kromě čistého konta navíc podpořil Holeš i své spoluhráče a využíval své skvělé hry s holí k zakládání útočných akcí. Přihrál na třetí gól, několikrát efektně zabránil Šumperku ve střelení branky a rozhodně byl základním pilířem orlovského vítězství.

2. Michal Novák

Jeden ze dvou střelců utkání. Ačkoliv někdo může namítat, že Tomášek vstřelil góly dva, Michal Novák jej zastínil. Hned, jakmile se vrátil z trestné lavice, převzal Novák opuštěný kotouč a jedinečnou šanci vstřelit uklidňující gól na 2:0 zužitkoval doslova mazácky. Brejk zakončil ránou z hole, kterou si podstrčil pod nohou, a puk skončil pod víkem Tihlářovi branky. Kdyby se i v druhé lize udělovala Zlatá helma, Novák by byl jasný kandidát.

3. Radek Tihlář

Šumperský brankář předvedl jeden z nejlepších výkonů letos. Potvrdil, že se dostal v minulých týdnech do formy a ačkoliv třikrát inkasoval, lze jej sebevědomě označit za nejlepšího hráče Draků v utkání. Spoustu nepříjemných střel i dorážek vykryl a dlouho držel šance Draků na zvrat.