Domácí premiéra Drakům vyšla na výbornou

Zuzana Košťálová, Dominik Mihailescu, středa 10.9.2014
V úvodním domácím zápase nového ročníku druhé nejvyšší české hokejové soutěže dokázal Šumperk porazit hostující Ústí nad Labem. K vidění bylo celkem dvanáct branek a zápas to byl pro oko diváka velice atraktivní. Domácí museli nejdříve dotahovat ztrátu, poté se dostali do vedení, ale i to ve třetí třetině ztratili. Hráčem utkání za domácí celek se stal MAREK HAAS. Dvěma góly se v zápase blýskl Michal Velecký. Draci si tak do tabulky připisují první tři body.
2.kolo středa 10.9.2014
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slovan Ústí nad Labem
7:5
(1:1, 3:2, 3:2)
Branky a nahrávky: 16. Holík (Plášek), 21. Velecký (Haas, Holík), 31. Novotný (Slavík), 38. Velecký (Sedlák, Plášek), 49. Moskal (Žálčík, Sedlák), 57. Staněk, 60. Haas (Holík) – 4. Kolafa, 22. T. Vávra, 24. Gengel (Kuchynka), 51. Rod (Budínský, Roubík), 53. Roubík (Budínský, Rod). Rozhodčí: Šutara - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:9 navíc Volke (UNL) 10 min. OT (NESP). Využití: 5:1. Diváci: 865. Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:5, 7:5. Hráči utkání: Marek Haas - Tomáš Kolafa.
Koutský – Sedlák, Gewiese, Drtil, Holík, Slavík, Novotný, Starý – Žálčík, Moskal, Staněk – Velecký, Plášek, Haas – Vávra K., Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink
Volke – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek – Budínský, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Gengel – Pořický, Vávra T., Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka

Utkání začalo opravdu ve velkém tempu. Hned ze začátku se prezentoval brankář Volke dobrým zákrokem, když vypíchnul puk Patriku Moskalovi, který se napřahoval ke střele. Následně následoval protiútok hostů. Roubík poslal kotouč na Budínského a ten střelou z první trefil pouze Koutského rameno. Ústí nad Labem toho ale nemuselo litovat. TOMÁŠ KOLAFA nahodil kotouč od modré čáry a kotouč propadl gólmanovi domácích do branky. Zápas pak stále pokračoval v rychlém tempu, ale přesnost nebyla pro ani jedno mužstvo ideální.

V 11. minutě ujel sám na brankáře Tomáš Brunec, ale bohužel pro něj se mu branku Volkeho nepodařilo trefit. V té samé přesilové hře dokázal vychytat Koutský Roubíka, který prakticky střílel do prázdné branky. Brankář Šumperka pouze přiložil hůl a vyrazil puk mimo tři tyče. Draci dokázali v dvojnásobné přesilové hře vyrovnat. Karel Plášek poslal puk na kapitána Šumperka ALEŠE HOLÍKA, který střelou doprostřed branky pod horní tyč vyrovnal. Po této brance dostal desetiminutový osobní trest brankář Martin Volke za nesportovní chování. O velké vzrušení se tento gólman postaral před koncem první třetiny. Tento brankář si riskantně vyjel ke kotouči až do rohu kluziště a následně špatně rozehrál. Hosté měli v tu ránu štěstí, že puk nedokázal do branky dostat Aleš Staněk. Z první třetiny se toho víc neudálo.

Draci hned ze začátku druhé periody hosty tlačili. Nakonec to vyústilo brankou. MICHAL VELECKÝ šikovně tečoval nahozeni Marka Haase a gólman hostů se stihl pouze otočit. Hosté ovšem rychle zareagovali. TOMÁŠ VÁVRA nahodil puk lehce na branku a Koutskému kotouč nešikovně propadl do svatyně. Ústí tato branka nakopla. Nejprve si připsal fantastický zákrok domácí brankář, který vyrazil střelu po ledě mimo tři tyče. Následně si krásně objel branku LADISLAV GENGEL, kotouč si postavil do dobré střelecké pozici a krásnou střelou nedal gólmanovi Draků šanci. V polovině zápasu se ve velké střelecké pozici objevil Patrik Moskal, který střílel takřka do prázdné branky. Ovšem výtečný Martin Volke nastavil svojí hokejku a vyrazil puk.

Šumperk však dokázal vzápětí vyrovnat. MARTIN NOVOTNÝ se napřáhl od modré čáry a propálil vše, co mu stálo v cestě. Vzápětí se hrál hokej nahoru a dolu, ale ani jedno z mužstev se nedokázalo střelecky prosadit. Pět minut před koncem se prezentoval tvrdou střelou Jan Berger a nepříjemně trefil Martina Volkeho do masky. Otřesený Volke nakonec pokračoval ve hře a v následující přesilovce 5 na 3 si připsal několik dobrých zákroků. Lvi ovšem v té přesilové hře inkasovali. Tomáš Sedlák vystřelil na pravou tyč a kotouč dorazil do sítě MICHAL VELECKÝ, který dorazil černou pryž do sítě. Emoce na ledě stoupaly a všichni na zimním stadionu byli zvědaví, jak skončí závěrečná část.

Třetí třetinu začali šumperští hokejisté aktivněji. Zužitkovat se jim ovšem nic nepovedlo. Ani Ústí se v koncovce moc nedařilo. To ovšem změnil PATRIK MOSKAL, který dokázal tečovat střelu Lukáše Žálčíka a Draci tak měli dobře nakročeno ke třem bodům. Vzápětí se dostali do šance hosté, ale výborný zákrok si připsal Koutský, jenž vychytal Jana Kloze lapačkou. Nová akvizice v brance Šumperka podávala ve třetí třetině dobrý výkon. Překonat se ho povedlo až v 51. minutě, kdy se krásnou střelou prezentoval TOMÁŠ ROD, který se trefil přesně pod víko.

Hostům se podařilo dvoubrankovou ztrátu stáhnout. V leže mezi betony překonal Koutského JAROSLAV ROUBÍK. Přestřelka však nadále pokračovala. ALEŠ STANĚK střelou mezi betony Volkeho, dal šestou branku. V poslední minutě se dokázal ještě prosadit MAREK HAAS, který dokázal dorazit puk za záda ústeckého brankáře. Draci si na domácím ledě tedy připsali premiérovou výhru v letošní sezóně.

Radek Kučera, Salith Šumperk: Dvakrát během zápasu jsme prohrávali a dokonce dostali dva hodně smolné góly. Některé góly náš tým soupeři více méně daroval, třeba jeden z puků projel gólmanovi Koutskému mezi nohama. Za vedoucího stavu 5:3 už zbytek třetí třetiny vypadal nadějně, jenže Ústí nad Labem stihlo sehrát parádní početní výhodu a nakonec i vyrovnat. Na druhou stranu musím kluky pochválit, že duel nevzdali a dokázali znovu skóre zvrátit k dobru. Útočník Daniel Vrdlovec by měl nastoupit nejpozději ve středu proti Budějovicím, možná už se ukáže i v Havířově.

Milan Skrbek, HC Slovan Ústí nad Labem: Zápas jsme si prohráli sami svou početnou nedisciplinovaností. Takový hokej hrát prostě nemůžeme. To prostě nejde. Na pět vstřelených branek je potřeba vyhrávat, ne dostat ještě víc gólů do vlastní sítě.