Dobrý výkon Šumperku tentokrát nestačil, v emotivním souboji padl po prodloužení

Vanessa Vařeková, sobota 6.1.2024
Šumperští hokejisté měli výborný vstup do utkání, když se už v 7. minutě dostali do vedení. Jenomže hostující Vyškov ještě v první dvacetiminutovce srovnal a na začátku té druhé skóre obrátil. Draky to však ale vůbec nerozhodilo. Již po několikáté předvedli, jak silné prostřední části zápasu mají a třemi góly znovu vrátili vedení na svoji stranu. Nejprve fantasticky proměnil trestné střílení Kubíček, pak přidal svoji druhou trefu kapitán šumperského mužstva Jaroš a obrat dovršil gólem do šatny Ludvík Rutar. Nicméně Vyškov odmítl vrátit se na jih Moravy s prázdnou a v závěrečné třetině srovnal. Ve vyhrocené bitvě tak nakonec došlo i na prodloužení, ve kterém ale Draci faulovali a hosté toto počínání v samotném závěru potrestali.
27.kolo sobota 6.1.2024
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Vyškov
4:5p
(1:1, 3:2, 0:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Jaroš (Müller), 25. P. Kubíček (TS), 31. Jaroš (Tomeš, Vachutka), 40. Rutar (J. Horký, P. Kubíček) – 10. Lekeš (Popelka, Studený), 25. Janeček (Studený), 39. Komínek (Lehečka, Mikulík), 54. Lekeš (Dluhoš, Tomajko), 64. Sebera (Žižka). Rozhodčí: Čuňočka – Bubela, Viskot. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:2. Diváci: 1001. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.
Irgl – Drtil, Minařík, Rutar, Jarmara, P. Kubíček, P. Hohl – Vachutka, Müller, Jaroš – Scheuter, Šišolák, J. Horký – Danielčak, Nilsson, Antoníček – Skopal, Polách, Tomeš
Šarman – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – Lehečka, Kořenek, Janeček – Tomajko, Lekeš, D. Vašíček – Popelka, Krejčiřík, D. Štefka – Komínek, J. Štefka, Sebera.

Svěřenci Tomáše Sedláka vstoupili do utkání 27. kola druhé ligy velmi aktivně, čímž si už v 5. minutě vysloužili první početní převahu. Nedovolený zákrok Vašíčka sice nepotrestali, hned poté se ale přece jen vedení ujali. V 7. minutě skvěle napadal rozehrávku Vyškova Daniel Vachutka a Jakub Müller. Druhý jmenovaný se nakonec puku i zmocnil a poslal ho mezi kruhy, kde byl připraven nikým nehlídaný Tadeáš Jaroš. Kapitán Draků sice napoprvé hostujícího brankáře nepřekonal, druhý pokus už ale proletěl kolem lapačky přímo do sítě.

Vyškovu netrvalo příliš dlouho a v šumperské ŠKODA aréně bylo srovnáno. V polovině úvodní dvacetiminutovky se prosadil David Lekeš, který po přihrávce Adama Popelky přes brankoviště doklepl puk za záda Denise Irgla.

Svěřence Michala Konečného vyrovnávací branka zdravě nakopla natolik, že ve 25. minutě otočili stav utkání ve svůj prospěch. Studeného střelu od modré čáry dokázal protečovat mimo dosah šumperského brankáře Michal Janeček.

Jenomže několik vteřin po vstřelené brance podrazil vyškovský Dominik Hohl zakončujícího Adama Scheutera. To samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí a rozhodčí nařídil trestné střílení. A kdo jiný by si ho měl vzít na starost než nájezdový specialista. Petr Kubíček se rozjel pomalu až do prostoru mezi kruhy, odkud vyslal nechytatelnou přízemní střelu přesně mezi Šarmanovy betony.

Ve 28. minutě obdržel první menší trest za posunutí brány Denis Irgl. Draci toto oslabení zvládli na výbornou a po uplynutí trestu vrátili vedení na svoji stranu. Ve 31. minutě předvedl parádní samostatnou akci Tadeáš Jaroš, který si najel do prostoru levého kruhu a milimetrově přesnou střelou mezi beton a lapačku vyškovského gólmana rozvlnil hostující síť.

Tím však druhé dějství ani omylem nekončilo. Necelé dvě minuty před zazněním druhé sirény srovnal skóre nejproduktivnější hráč Vyškova Tomáš Komínek, jenž v přesilovce ujel po pravé straně a forhendem překonal Denise Irgla.

Poslední slovo ovšem měl domácí Šumperk, který rovněž dokázal zúročit početní převahu. Jakub Horký svým spoluhráčům nejprve naznačil, že je v dobré střelecké pozici, střelu si ale nakonec rozmyslel. Místo toho trochu popojel, aby následně mohl přihrát na pravý kruh Ludvíkovi Rutarovi, který ránou z první poslal Vyškovu jasný vzkaz do kabiny.

V závěrečné dvacetiminutovce předvedli Draci srdnatý výkon. Zuby nehty se snažili ubránit výsledek, leč marně. Dnes jim zkrátka nehrálo do karet mnoho aspektů a i přes veškerou snahu inkasovali. V 54. minutě se domácí brankář marně natahoval po střele Jana Dluhoše od modré čáry.

Vyhrocenou a velmi emotivní bitvu tak nakonec muselo rozhodnout až pětiminutové prodloužení. K obrovské smůle šumperského celku vyfasoval Petr Antoníček dva menší tresty za nedovolené bránění a nesportovní chování a vyškovští hokejisté této dlouhé přesilové hry dokázali využít. V 64. minutě rozhodl o bonusovém druhém bodu úplně stejnou střelou od modré, jako v případě Dluhoše, Matěj Sebera.

Za normálních okolností by měl i jeden bod proti Vyškovu cenu zlata, jenomže Draci si dnes zasloužili mnohem více.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Myslím si, že jsme dnes byli lepším týmem. Nebereme to tedy jako prohru, ale jako ztrátu dvou bodů. Bohužel, když to řeknu takto, tak nás rozhodčí nepustili do zápasu. Vždy, když jsme měli tlak, následovalo vyloučení. Samozřejmě fauly tam byly a nebylo jich zrovna málo, nicméně byly na obou stranách a ne jenom na té naší. Klukům dnes nemůžu absolutně nic vytknout. Neuvěřitelně dřeli celých 65 minut, takže klobouk dolů. Trošku mě mrzí naše zakončení. Kdybychom ho měli lepší, tak si myslím, že bychom zápas rozhodli dříve. Jsme teď trochu frustrovaní, protože celý týden se poctivě připravujeme na zápas, pak na ledě předvedeme perfektní výkon, ale veškerá snaha nakonec přijde vniveč. Nedá se nic dělat, jedeme dál.“