Devět ran rozradostnilo početné šumperské publikum

Devět ran rozradostnilo početné šumperské publikum

Jaroslav Svoboda, úterý 24.8.2010
Š u m p e r k - Houževnatí, urputní, srdnatí, tvrdí... Podobně jsou označováni hokejisté Slezanu Opavy, tentokrát však na šumperském ledě vyhořeli. Draci jim nasázeli devět branek, od desítky je uchránilo v poslední minutě pár centimetrů. Nadšení fanoušci aplaudovali vítězství 9:1, na gólech se přitom podílelo hned devět hokejistů. Výhře Draků pak přihlíželo přes 800 diváků, což je na přípravu číslo nadprůměrné. Obdobně lze označit i výsledek i výkon šumperského mužstva.
příp. úterý 24.8.2010
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slezan Opava
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Slezan Opava
9:1
(4:0, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Holík (Velecký), 11. Hulva (Holík, Novotný), 13. Měrka (Fischer, Holík), 19. Červenka (Haas), 31. Peška (Drábek, Malý), 50. Velecký (Červenka), 53. Haas (Velecký), 55. Matějka (Peška, Brunec), 58. Fischer (Měrka, Novosad) - 36. Hruzik (Kocián, Měch). Rozhodčí: Klapetek - Matěj, Šedina. Vyloučení: 5:7, navíc Novosad (SUM) a Měch (OPA) 10 minut osobní trest. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 800. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 9:1.
Boška - Holík, Novotný, Ondráček, Sedlák, Drtil, Tesařík, Drábek - Novosad, Fischer, Měrka - Brunec, Matějka, Hulva - Velecký, Haas, Červenka - Peška, Malý, Skoumal - Cink.
Vlašánek - Bednárek, Měkýš, Hruzik, Vrábel, Tůma, Kukol, Schreier - Měch, Herman, Polok, Kocián, Weiss, Wolf, Černý, Grofek, Suchánek, Chalupa, Mlýnek, Tošenovjan.

Komentář k zápasu

Šumperští hokejisté přivítali na svém ledě Opavu a přípravné utkání obou mužstev slibovalo zajímavou podívanou. Doposud neporazitelní Draci se v předchozí přípravě nejvíce natrápili právě se Slezanem, tentokrát tomu bylo jinak. Po úvodní opatrné pětiminutovce se na branku hostů snesla lavina útoků a také branek.

Již první vážnější akce utkání přinesla změnu skóre. Velecký spatřil mezi kruhy sjíždějícího Holíka, jehož rána zapadla za tyč. Opavané se dostali pod tlak a v osmé minutě mohl sám Velecký přidat druhý gól, před Vlašánkem však kotouč do sítě nedostal a tak se radoval předčasně. O minutu později se v podobné situaci ocitl Radek Fischer, ale ani on neuspěl. Až Jakub Hulva prolétl po levém křídle a tvrdou střelou po ledě vstřelil svůj osmý letošní gól v šestém utkání. Sotva sudí Klapetek vhodil bully ve středovém kruhu, stál před brankou nepokryt Haas. Šumperský útočník ale blafák do úspěšného konce nedotáhl. Na druhé straně přihrával napříč pásmem Wolf, přičemž trefil brusle spoluhráče Hermana. Jen bleskový postřeh Bošky odvrátil dramatizaci zápasu. A když Hruzik z levého kruhu minul, přidali Draci třetí gól. Svatopluk Měrka přejel modrou a nechytatelně zatloukl kotouč pod víko. Šumperk již definitivně ovládal zápas a v 19. minutě skóroval počtvrté. Červenka se vymotal zpoza branky a překvapil Vlašánka.

I druhá třetina se dlouho nesla ve znamení drobného oťukávání. Nic na tom nezměnily ani tři přesilové hry, přičemž Šumperk měl dlouhou čtyřminutovou výhodu jednoho hráče v poli. Až v 31. minutě došlo na další změnu stavu, když Peška pohodlně zakončil pohlednou kombinaci trefou do poloprázdné branky. V další akci měl šestý gól na holi Fischer, jenže prudkou přihrávku na brankovišti minul. A tak se konečně prosadili hosté. Od modré vystřelil Hruzik a jeho nepříliš prudká rána skončila v síti. V 38. minutě se opět ukázal Fischer, který vybojoval kotouč na modré, přihrál jej spoluhráči a ihned mu sám sprintoval na druhém křídle do útoku. Jenže Fischer znovu přihrávku netrefil a tak si na svůj gól musel počkat.

Ve třetí třetině již znovu Draci přehrávali opavskou partu. Během prvních minut se kotouče z holí šumperských hráčů svezly mimo tyče, v 50. minutě pak Velecký z mezikruží zakončil neomylně. Po pár minutách se vhazovalo v šumperském pásmu, ale Draci po vítězném bully předvedli bleskový přechod do pásma, když na brankovišti doklepl kotouč do sítě Haas. Za stavu 7:1 se nechal trochu ukolébat domácí kapitán Holík, který neuvěřitelně namazal číhajícímu Chalupovi, opavský forvard ale nechal vyniknout Bošku. I proto znovu udeřili Draci. Zcela sám zůstal před Valáškem Matějka, pro kterého nebyl problém dostat puk do sítě. Na druhou stranu se hnal korigovat hrozivé skóre Hruzik, jenže mladý Drtil mu nasadil bodyček a opavský zadák následně zbytečně fauloval v útočném pásmu. Šumperk z nabídnuté výhody skóroval podeváté. Měrka zakončil rychlý výpad krásnou přihrávkou na sjíždějícího Fischera, který se konečně v zápase dočkal.

Draci si tak připsali druhou vysokou výhru v řadě, naopak opavský Slezan se po vítězstvích nad Novým Jičínem a polským Jastrzębie vrátil zpět na zem.

Ohlasy trenérů

Kamil Skoumal (Salith Šumperk): Hráči jasně přehráli soupeře, který dnes rozhodně nepodal optimální výkon. Radek Kučera mi dal sestavu, jak tým postavit. Já ty kluky moc neznám, ale zvládli to a odehráli to až na druhou třetinu dobře.
Karel Suchánek (Slezan Opava): Šumperk nás jasně přehrál. My přijeli pozdě a bez rozbruslení vyjet na takového soupeře, to není dobrý. Zklamal mě přístup hráčů, kteří v přípravě bojují o místo v sestavě.

Fotografie ze zápasu