Branka Martina Ambruze na první výsledkový úspěch nestačila

Branka Martina Ambruze na první výsledkový úspěch nestačila

Jaroslav Svoboda, Lukáš Sekerka, Lukáš Rousek, Jaroslav Svoboda, čtvrtek 7.8.2008
T ř e b í č - Ani čtvrté letošní utkání nepřineslo Drakům úspěch. Po úterní prohře s Opavou doma se dnes Draci museli sklonit stejným výsledkem 1:3 prvoligové Třebíči, která dnešní utkání na svém ledě hostila. Jedinou branku Draků vstřelil Martin Ambruz, který po nahrávce Aleše Holíka snižoval v průběhu 2. třetiny na 1:2. Domácí pečetili výhru v zápase během poslední dvacetiminutovky třetím gólem. Čekání na výhru se tedy prodlužuje minimálně do příštího úterý, kdy Třebíč dorazí k odvetnému utkání na šumperský led.
příp čtvrtek 7.8.2008
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
SK Horácká Slavia Třebíč - DRACI PARS ŠUMPERK
3:1
(0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Čech (Zahradník, Kaláb), 32. Ferebauer (Nahodil, Obdržálek), 55. Sojčík (Burian V., Kundela) - 38. Ambruz (Holík). Rozhodčí: Pokorný - Doležálek, Pelikán. Vyloučení: 11:10, navíc Sláma (TRE) 5 minut + trest do konce utkání, Maláč (SUM) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Míča - Hrbáček, Kaláb, Kalafut, Sláma, Březina, Pálka, Popela, Bulička, Vlašín - Čech, Zahradník, Klíma, Ferebauer, Nahodil, Obdržálek, Burian V., Sojčík, Kundela, Zábranský, Otčenáš, Kýhos, Bula.
Maláč - Holík, Kubala, Vrtík, Blanár, Osina, Ondráček, Šindler, Hanousek - Ambruz, Meluzín, Bařica, Novosad, Vymazal, Stejskal, Čížek, Ohnutek, Martinka, Šula, Kavulič, Fischer.

Komentář k zápasu

Domácí Třebíč vyrukovala do utkání s útočníky Petrem Obdržálkem a urostlým Martinem Zábranským, Draci postavili mezi tyče Pavla Maláče, v útoku se znovu představil Ondřej Kavulič.

Do utkání lépe vstoupili hosté, hned v první minutě prověřil Míču šumperský útočník Ambruz, který střelou švihem neuspěl. Prvním vyloučeným zápas byl šumperský Bařica a Třebíči se v čase 0:38 naskytla první početní výhoda. Začátek přesilové hry domácím borcům moc nevyšel, po chybné rozehrávce se dostávali do šance Šumperští, ale jejich akci zastavil ofsajd. O chvíli později od modré pálil Kalafut, těsně před Maláčem tečoval Nahodil, ale hostující brankář si s první střelou v zápase poradil. Zanedlouho se do šance probíjel Sojčík, ale i on ztroskotal na připraveném gólmanovi Šumperku. Hned z protiútoku nebezpečně pálil Meluzín, Míčovi puk propadl, ale první u kotouče byl domácí obránce, který puk odpálil do rohu kluziště. Prvním vyloučeným hráčem domácích byl Martin Čech, který dostal menší trest za krosček. Početní výhoda hostujícím hráčům vůbec nevyšla, Třebíčtí důsledně bránili modrou čáru a Šumperk za přesilovku ani jednou nevystřelil. Po skončení početní výhody se dostala dvojice Kýhos – Otčenáš do přečíslení dva na jednoho a prvně jmenovaný zazdil po krásné Otčenášově příhře gólovou příležitost. Po krátké pasáži hry, kdy se hrálo nahoru – dolů, a několika nepřesnostech se do velké šance dostal Martinka, který pálil nebezpečně z první, ale Míča jistým zákrokem podržel svůj tým. Podobná akce byla o malý moment k vidění i na druhé straně, když pálil Čech po krásné přihrávce od Zahradníka. Hned po buly se dostal do samostatného úniku Bařica, ale třebíčská obrana včele s Míčem protiútok i za cenu faulu zneškodnila. V následné přesilové hře hrozili hráči Šumperku zejména střelami od modré čáry v podání Kubaly a Holíka. Do konce úvodní třetiny byla pro diváky zajímavá strkanice před Míčou, když do domácího brankáře najel Čížek po odpískání a schytal pár ran od Březiny. Poslední akci první třetiny měl na svědomí Otčenášův útok, ale ofenzivní pokus zabrzdilo postavení mimo hru.

Druhé dějství začalo přesně naopak, první střelu na branku vyslal Kaláb. Naopak prvním šumperským hráčem, který prověřil Míču, byl Vymazal, ale domácí brankář s jeho střelou neměl sebemenší problém. V další slibné šanci domácích se octnul mladík Klíma, ale nechal vyniknout prozatím bezchybného Maláče. Další šanci Šumperku měl aktivní Vymazal, ale domácí brankář ho opět vychytal. Po pěkné akci Obdržálka pálil tvrdě Ferebauer, který následně zbytečně fauloval a daroval tak hostujícím borcům výhodu jednoho muže v poli. V početní výhodě nebezpečně pálil od modré Vrtík společně s Vymazalem, ale ani jedna střela se neujala. V pokračující přesilové hře se do přečíslení 3 na 2 dostali hráči Šumperku, ale chybělo jim přesnější zakončení. Po skončené přesilové hře hostujících hráčů se blýskl krásným hitem třebíčský Otčenáš, když na led poslal hostujícího Fischera. O malý moment později schytal tvrdou střelu do ruky domácí Klíma, když skočil do rány hostujícímu Kubalovi. Po Zahradníkově individuální akci, kdy domácího hráče zastavil až faulem Blanár, se naskytla příležitost další početní výhody. V ní nejprve zahodil tutovku Kaláb, když z mezikruží po Zahradníkově příhře přestřelil, o malý moment Kaláb tvrdě pálil od modré a Zahradník nebezpečně tečoval - Maláč s vypětím všech sil vyrazil kotouč mimo tři tyče. Hned na to se dostal po příhře Zahradníka sám před hostujícího brankáře Čech, který obelstil Maláče a pohodlně zasunul puk do branky – 1:0. V další nebezpečné šanci pálil nad Bulička od modré. Z nasledného protiútoku střílel Čížek, ale Míča vytáhl fantastický zákrok lapačkou. Po několika nepřesnostech na obou stranách dostal Ferebauer krásnou příhrávku od Nahodila a uháněl sám na Maláče. Povedenou kličkou ho poslal mimo tři tyče a pohodlně skóroval – 2:0. Za následné protesty si vykoledoval Maláč osobní trest. O chvíli později se ve velké šanci octnul Kundela po příhřávce Viléma Buriana, ale nedal. S končící druhou přesilovkou se naskytla Šumperku možnost přesilové hry 5 proti 3 a hostující hráči ji dokázali brankově využít. Po několika krásných zákrocích domácího brankáře dorazil puk mezi tyče zkušený Martin Ambruz a hosté byli rázem ve hře – 2:1.

Poslední dějství začalo svižně, po sérii několika střel byl vyloučen hostující hráč a domácí měli výhodu přesilové hry. Ta ovšem začala brejkem hostujících hráčů, sám na Míču uháněl Martinka, ale domácí gólman jeho střelu vytěsnil levým betonem. V pokračující početní výhodě zahrozil Ferebauer s Obdržálkem, ale Maláč byl pozorný. Po skončení přesilové hry fauloval Sláma a výhodu měli naopak šumperští. Přesilová hra jim však moc nevycházela, protože se nemohli usadit v útočném pásmu. Hostující hráči přeci jen zahrozili, ale jejich pokus nadvakrát zlikvidoval jistý Míča. Další, kdo prověřil domácího brankáře, byl Osina, jenž se prezentoval tvrdou střelou těsně nad ledem. Na opačné straně tvrdě pálil Kalafut a jeho střelu nebezpečně přizvedl Ferebauer, ale Maláč vyrazil. Ve vyložené šanci se před třebíčskou bránou objevil Meluzín, ale netrefil. Krásnou akci předvedli domácí Vilém Burian se Sojčíkem, prvně jmenovaný zavezl kotouč, následně jej přenechal Sojčíkovi, který bekhendem překonal Maláče – 3:1. Na ledě se následně přiostřilo. Po manévrech Zahradníkova útoku se tvrdým zákrokem prezentoval domácí Sláma, který dostal pět minut a následně trest do konce utkání. V dalším úniku se objevil Martin Čech, ale hostující Vrtík mu přesekl hůl.

Po normální hrací době následovala trestná střílení, ve kterých zvítězili taktéž domácí – 2:1. Pavla Míču prostřelil pouze Aleš Holík, který zvolil efektivní bekendový blafák, na který Míča nedosáhl, ale zbylé pokusy s přehledem pochytal. Za domácí v trestných stříleních skórovali Nahodil a Obdržálek. Prvně jmenovaný vyškolil Maláče a pohodlně zakončil svůj forhendový blafák k tyčce. Druhý jmenovaný si nejprve hostujícího brankáře položil na led a střelou pod víko mu nedal sebemenší šanci.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný – Třebíč: „Na to, že to byla příprava, měl zápas velice slušné tempo, což bylo dáno také tím, že Šumperk je na ledě už od 21. července a má v nohách už tři přípravné zápasy, tudíž byl mnohem rozehranější, než Technika. Myslím, že to byla konfrontace našeho dravého mládí se zkušeností hráčů Šumperka. Znovu opakuji, byli jsme spokojeni s tempem utkání, dobře jsme bruslili. Měli jsme využít šance v první třetině, ta byla vcelku vyrovnaná, ale jinak si myslím, že jsme ten zápas vyhráli celkem zaslouženě. V současné době hlavně sledujeme individuální výkony hráčů. Kádr budeme muset zúžit a i proto to pro nás byl dobrý test, hraný v dobrém tempu. Měli jsme možnost vidět hráče v akci v takhle složitém utkání.“