Ani tentokrát nedal Sokolov Drakům šanci a nadělil domácím bůra

Michal Krobot, středa 24.2.2021
Středeční utkání mezi Šumperkem a Sokolovem skončilo podle očekávání statistiků. Draci nedokázali s Baníkem bruslit a díky tomu ztráceli ve většině herních ohledů. Hned po startu zápasu si vzali hosté vedení díky dvojnásobné přesilové výhodě a poté už skóre jen navyšovali. Konečný výsledek je z pohledu domácích 0:5, i přestože brankáři nepředvedli špatné výkony. Do dalšího zápasu mají Draci dva dny volna a tedy dost času se z této prohry oklepat a v sobotu navázat na předešlé výkony.
30.kolo středa 24.2.2021
DRACI PARS ŠUMPERK - HC Baník Sokolov
0:5
(0:2,0:2,0:1)
Branky a nahrávky: 5. Gut (Tůma,Pohl), 10. Kropáček, 27. Gut (Klejna, Přindiš), 28. Vrána (Prymula, Šik), 53. Vracovský (Kropáček). Rozhodčí:Vrba, Marek – Hanzlík, Kráľ. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 0. Střely na branku: 21:29. Průběh utkání: 0:5.
Peksa (28. Altrichter) – Kabelka, Machů, Záruba, Ševčík, Volráb, Dosek – Krejčiřík, Baláž, Danielčák – Jaroš, Milfait, Bernovský – Altrichter, Tadeáš Král, Kratochvíl – Horký, J. Kučera, Blaško – Kučera.
Neužil – J. Pohl, Březák, Kadeřávek, Klejna, Přindiš, Zeman, Benda – Rohan, Gut, Tůma – Šik, Prymula, Vracovský – Vrána, Kropáček, Rulík – Rymon, Křemen.

Start zápasu se domácím hokejistům vůbec nepovedl. Prakticky hned na začátku poskytli Baníku přesilovou hru pět na tři. V té David Tůma našel zcela volného Michala Guta, který zametl kotouč za brankovou čáru a otevřel tak skóre utkání. Za necelých šest minut využil přečíslení dva na jednoho Vojtěch Kropáček a Sokolov si vytvořil kvalitní náskok už v brzkém vývoji zápasu. Do šaten se tedy šlo za stavu nula dva.

Do druhého dějství vlétli hráči Sokolova v podobném stylu jako do dějství prvního. Tentokrát Draky zamkli v jejich pásmu a opět se prosadil Michal Gut, když se jako první po střele od modré čáry zorientoval v předbrankovém prostoru a zasunul puk do prázdné brány. Po dalším gólu, který vstřelil Jakub Vrána bylo o osudu utkání takřka rozhodnuto. Rozdíl už byl o čtyři branky a šumperští si nevěděli rady.

Poslední třetina přinesla vyrovnanější partii. Zhruba sedm minut před koncem základaní hrací doby se prosadil Tomáš Vracovský a pátým gólem zpečetil historicky první vystoupení Baníku na šumperském ledě. Na holi měl v poslední minutě gól Petr Kratochvíl, ovšem v tomto zápase si Draci nepřipsali ani čestnou branku a hostující gólman Jakub Neužil si ze Šumperka odvezl čisté konto.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Tento zápas nebyl úplně takový, jaký jsme si představovali. Neříkám, že to bylo od nás dobré utkání, ale výsledek nula pět je možná trošku krutý. Nejprve jsme dostali branku v přesilovce a potom přišel gól vlastní. V první třetině jsme si nějaké šance vytvořili, ale neproměnili. Zápas se zlomil ve druhé třetině, kdy nám soupeř odskočil na nula čtyři. Poté už byli lepší. Myslím si ale, že jeden dva góly jsme si zasloužili. Bohužel. Musíme se poučit, vyčistit hlavy a v sobotu to napravit.