Ani tentokrát Draci s Novým Jičínem nebodovali

Svoboda Jaroslav, středa 10.12.2008
Š u m p e r k - Každá série jednou končí. Ta šumperská čtrnáctizápasová nabrala konce ve 25. kole druhé hokejové ligy, když Draci doma prohráli 1:4. S Novým Jičínem, s celkem, který byl letos posledním týmem, který dokázal v normální hrací době Šumperk porazit. Za svou výhrou vykročil odjakživa nepříjemný šumperský soupeř již v první třetině, kdy se nejprve prosadil Lukáš Bacul, na dvoubrankový náskok zvýšil Pavel Zedník. Ve 26. minutě se z křídla trefil Martin Ambruz, naděje nazvrat téměř vzápětí zhatila trefa Ondřeje Sluštíka. Definitivu hostům zařídil po utěšené kombinaci svým druhým gólem v zápase Lukáš Bacul.
25.kolo středa 10.12.2008
DRACI PARS ŠUMPERK - HK Nový Jičín
1:4
(0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Ambruz (Hulva) - 8. Bacul (Uhlár), 16. Zedník (Bacul), 27. Sluštík (Skaloš), 49. Bacul (Skaloš). Rozhodčí: Volf - Velinský, Wesley. Vyloučení: 6:7, navíc Maláč (SUM) 10 minut, Vymazal (SUM) 10 minut, Bacul (NJI) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 880. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Daneček (16. Maláč) - Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný - Čížek, Meluzín, Vymazal - Brunec, Hulva, Ambruz - Novosad, Duba, Stejskal - Drábek, Žálčík, Fischer.
Urbánek - Andrýsek, Hruškovský, Glabazňa, Kabeláč, Toman, Štindl, Vašut, Sluštík, Macháček, Skaloš, Koloničný, Pelikán, Uhlár, Bacul, Zedník, Toman, Valchář.

Šumperská série nabrala svého konce. Po čtrnácti kolech, ve kterých si Draci nechali odebrat pouhé dva bodíky, ukončil sérii Nový Jičín - symbolicky celek, který dokázal Draky porazit v normální hrací době v desátém kole ligy naposledy ze všech účastníků soutěže.

Hosté předvedli trpělivý hokej, ze kterého vytěžil Nový Jičín dvě branky již v první třetině. Již ve třetí minutě domácí hokejisté hráli v šesti, Nový Jičín ještě v úvodní přesilové hře neuspěl. Pak však v osmé minutě dokázali novojičínští hráči uspět poprvé, když úvodní branku duelu vstřelil odchovanec Nového Jičína Lukáš Bacul. Draci i v dalších minutách nedokázali najít plně užitečný recept na trpělivou a pozornou hru hostů, do několika šancí se však domácí borci dostali. Jenže branek se natěšené publikum nedočkalo, ba naopak. V 16. minutě se Bacul proměnil v nahrávače, z jeho přihrávky těžil Pavel Zedník, který svou brankou (jak se později ukázalo) "zazdil" ambice domácích na body.

Do druhé třetiny vstoupil Šumperk znovu aktivněji a snažil se tvořit hru. A netrvalo dlouho a ochozy propukly v jásot. Hulvovu přihrávku přetavil v přesnou trefu z pravého křídla Martin Ambruz. Klíčový moment celého utkání však na sebe nenechal dlouho čekat a po minutě a půl vedli hosté znovu o dvě branky. Maláče překonal Ondřej Sluštík a Drakům nezbylo nic jiného než se snažit znovu dotahovat dvougólovou ztrátu. Přesně v polovině utkání se do naprosté "tutovky" dostal Aleš Holík, kanonýr Draků však na zadní tyči přestřelil zcela prázdnou branku. Šumperk se i nadále tlačil před Urbánka, hosté však pozorně bránili a když už se domácí ke střele dostali, novojičínský brankář si s ní poradil, v tom horším případě kotouč minul branku. Ve 38. minutě mohl vstřelit gól do šaten Brunec, sjíždějící z druhé vlny Urbánka neprostřelil.

Hned v úvodu poslední třetiny napřáhl Vymazal, jeho rána propadla Urbánkovi výstrojí, kotouč se ale ke vší smůle stočil pár centimetrů mimo branku. Další útok za útokem se valily na jičínskou branku, ovšem Urbánek i hostující obrana držela svou tvrz pevně uzamčenu. Ve 49. minutě naopak z čista a jasna udeřilo před šumperskou svatyní. Po křídle ujel Marián Skaloš a jeho krásnou přihrávku napříč brankovištěm poslal do sítě dojíždějící Bacul, který tak zakončil své představí třetím bodem v zápase. Zbytek utkání si již takticky hosté pohlídali, trpělivě vyskládáni na modré obranné čáře střežili tříbrankové vedení. Nový Jičín tak podruhé letos porazil Draky a již nyní je jisté, že bude jediným celkem ligy, který během základní části nevěnoval Šumperku ani jediný bod.

Jiří Režnar, trenér Salithu Šumperk:"Soupeř hrál velice trpělivě a dokázal potrestat naše chyby, my zase pro změnu nedali spoustu šancí. Každá série jednou končí a já věřím, že teď začneme sérii novou."