Ani napotřetí - Draky srazily do kolen přesilovky domácích

Jaroslav Svoboda, Pavel Buňat, pondělí 24.9.2012
Š u m p e r k - S nadějí na první bodový zisk z ledu soupeře zajížděli tentokrát šumperští hokejisté na horkou půdu havlíčkobrodské Kotliny. Třetí celek tabulky disponuje v dosavadním průběhu nejúdernější formací ligy v čele s Ondráčkem, Drakům se pomalu začíná zastřelovat kapitán Aleš Holík. Kouč Radek Kučera se po uzdravení mohl spolehnout i na služby Jana Tesaříka. Hosté odehráli na ledě favorita rovnocenný zápas a domácí tým pořádně prohnaly, zvláště když FILIP STOKLASA dokázal svým prvním gólem v dresu Draků srovnat ve třetí třetině na 2:2. Jenže následné šance Šumperk nevyužil a domácí svým třetím gólem v přesilovce vykročili za vítězstvím.
5.kolo pondělí 24.9.2012
BK Havlíčkův Brod - DRACI PARS ŠUMPERK
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Meidl (Ostrčil, Vondráček), 32. Soldán (Kostourek, Morava), 53. Rytnauer (Kostourek, Ondráček), 58. Meidl (Vondráček) - 18. Holík (Staněk, Plášek), 47. Stoklasa (Holík, Plášek). Rozhodčí: Doležal - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. Diváci: 796. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Dolejš - Morava, Protivný, Jelínek, Soldán, Stehík, Pavlík, Ostrčil, R. Novotný - Polodna, Endál, Ondráček, Vondráček, Knotek, Fiedler, Meidl, Rytnauer, Štěpánek, Třetina, Musil, Kostourek
Štůrala - Holík, Novotný, Sedlák, Pastor, Suchý, Vrána, Gewiese, Tesařík - Stoklasa, Staněk, Plášek - Hlinka, Hulva, Vrdlovec - Haas, Kindl, Červenka - Cink, Skoumal, Blinka

Od prvních minut dobře bruslící a aktivní Šumperk se postaral o úvodní rozruch už ve třetí minutě. Do mezikruží dostal namazáno Matěj Blinka, který měl na svižnou střelu umístěnou pod horní tyčku dostatek času. Mladý gólman Rebelů Dolejš ovšem předvedl efektní zákrok mrštnou lapačkou.

Rebelové se o slovo přihlásili po deseti minutách hry během první početní výhody, a to hned gólově. Václav Meidl z prostoru mezi kruhy zápěstní střelou přes obránce rozvlnil síťku za Štůralou, jemuž kotouč zapadl pod vyrážečku. Domácí tým byl za příznivého stavu aktivnější a dovoloval si i ve vlastním oslabení. Dotírající Třetina ani nadvakrát ale před Štůralou neuspěl. V plném počtu hráčů na ledě tak do útoku vyrazili pro změnu Draci a zaznamenali vyrovnávací branku. V přečíslení tří proti dvěma od mantinelu Staněk namazal Aleši Holíkovi, který střelou z první procedil přesouvajícímu se Dolejšovi kotouč mezi betony. V závěru dvacetiminutovky mohl strhnout vedení zpět na stranu Havlíčkova Brodu Václav Meidl otočkou kolem branky, ale ztroskotal na připraveném gólmanovi.

I do druhé dvacetiminutovky nastoupili aktivněji hosté. Dopomohly jim k tomu především přesilové hry. Celou minutu si dokonce zahráli ve dvojnásobné přesile, ani tu však nedokázali využít. Rebelové jejich zaváhání potrestali ve vlastní početní výhodě. Puk zpoza branky na hůl dostal u tyče číhající Jan Soldán. Přizvednutý kotouč překvapivě propadl Štůralovi puk vyrážečkou a doklouzal se až za brankovou čáru.

Draci se snažili o rychlou odpověď. Blízko srovnání byl Adam Červenka, kterého z mezikruží rozklekem vychytal Dolejš. Zároveň ale měli štěstí, krátce nato totiž ujížděli domácí Ondráček s Koustourkem proti jedinému obránci soupeře. Druhý jmenovaný výstrojí srazil prudkou přihrávku do prostoru mezi tyčemi a Štůrala musel vytáhnout skvělý zákrok v pozici ležmo.

Do třetí části nastoupili domácí s jasným cílem - navýšit hubený náskok. Tlak Rebelů dal pořádně zabrat hostujícímu gólmanovi, jenž se zaskvěl především proti pumelici Mariana Moravy. Na poslední chvíli jí vyrážečkou dokázal vytěsnit z vinglu. Útočně ladění Rebelové ovšem vzápětí udělali hrubku v obraně a ve 47. minutě v Kotlině opět platil nerozhodný stav. Na útočné modré čáře zachytil rozehrávku Karel Plášek, vyslal kupředu Aleše Holíka, který v přečíslení našel na druhé vlně Filipa Stoklasu. Ten umístil kotouč přesně k bližší tyči za bezmocného Dolejše.

Gólová radost Drakům vydržela pouze do 53. minuty, kdy Havlíčkobrodští využili v pořadí již třetí přesilovou hru. Kostourkovu střelu z úhlu sice ještě Štůrala vyrazil, puk se však následně od téhož hráče dostal na druhou tyč, kam si sjel Ladislav Rytnauer a doklepl touš do odkryté klece. O minutu později stejná útočná lajna ujížděla ve třech hráčích proti jednomu. Akci zakončoval opět Rytnauer, ale tentokrát se šumperská hvězda roztáhla na brankové čáře a nebezpečnou situaci zažehnala.

Salith se začal s přibývajícím časem opět tlačit do útoku. Dobrou příležitost v početní výhodě promarnil Cink. Odražený kotouč na branku vyslal z oblasti levého kruhu, trefil ovšem pouze Dolejšovo rameno. Útočná činnost Draků a začátek hry vabank se negativně podepsaly na jejich obraně. Roman Vondráček v útočné třetině u mantinelu využil toho, že beci soupeře nebyli na svých pozicích, a našel na druhé straně Václava Meidla, který potvrdil výhru vysokým pokusem nad Štůralovo rameno.

Karel Dvořák: Hosté dnes ukázali, proč doma porazili Mladou Boleslav. Takže si myslím, že pro nás je to cenné vítězství. Z naší strany jsme nezačali dobře, udělali hrubé chyby a naštěstí jsme z nich dostali v první části jen jednu branku. Ale nešlo nám to. Bylo to dnes vybojované silou a vůlí. Nasazení některých našich hráčů ještě není stoprocentní a já doufám, že se to všechno ještě zlepší.

Radek Kučera: Nebyl to dnes špatný výkon, bohužel jsme z těch tří přesilovkových gólů dostali dva takové smolné. Za stavu 2:2 jsme navíc inkasovali v oslabení po faulu, který se snad ani pískat nemusel. Žádná speciální příprava na nejúdernější formaci ligy nebyla, spíš jsme se připravovali na přesilovky domácích a... No dostali jsme z nich tři góly, ale jak jsem řekl, dva takový ušmudlaný, nešťastný.