Ani druhý pokus proti Jihlavě Drakům nevyšel

Tereza Pospíšilová, Vanessa Vařeková, úterý 23.8.2022
Draci ve svém druhém venkovním přípravném utkání zavítali na “domácí” led jihlavské Dukly. V první třetině byl k vidění bezbrankový hokej, ale ve druhé periodě se tempo hry zvýšilo, šance střídala šanci a gól nakonec padl na obou stranách. Svoji první branku v šumperském dresu vstřelil po přesné přihrávce Lukáše Žálčíka, Jiří Průžek . To byl ale jediný moment, kdy se dračí letka radovala. Během dalšího průběhu duelu si svěřenci Lukáše Majera vytvářeli šance, ale Beran se rozhodl nic nepouštět za svá záda. Šumperk se rozhodně nevzdával a bojoval až do závěrečné sirény. Dukla však neponechala nic náhodě a svojí druhou brankou definitivně rozhodla o vítězství.
přát. úterý 23.8.2022
HC Dukla Jihlava - DRACI PARS ŠUMPERK
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Handl (Čachotský, Kowalczyk), 55. Seman (Pořízek, Bilčík) – 24. Průžek (Žálčík). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Beran – Dundáček, Kočí, Bilčík, Haman, Kowalczyk, Dvořák, Slabý – Čachotský, Skořepa, Mácha – Křehlík, Handl, Šik – Cachnín, Juda, Brož – Harkabus, Seman, Pořízek
Lackovič – Drtil, Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, Kunst, Rutar – Průžek, Bartoš, Žálčík – Čermák, Jouza, Kohút – Křemen, Šuhaj, Bernat – Antoníček, Vachutka, Horký

Draci se přesně po týdnu znovu střetli s jihlavskou Duklou. Tentokrát se však souboj odehrál na zimním stadionu v Pelhřimově, kde má soupeř dočasné domácí zázemí.

Úvodní minuty první periody patřily aktivnější Jihlavě, která se usadila v útočném pásmu a téměř z každé pozice ostřelovala Lackovičovu bránu, avšak neúspěšně. Drakům se naopak přechod do útočného pásma vůbec nedařil, a když už to vypadalo nadějně, dokázala je zastavit jihlavská obrana. První větší šance hostujícího celku přišla ve 12. minutě. Šumperští hokejisté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Tomáš Bernat se rozhodl vzít to na sebe, jeho střela ale skončila pouze na zadním mantinelu. Na straně soupeře se ke střele dostal obránce Filip Dundáček. Jeho tvrdá rána skončila někde pod bruslí šumperského gólmana, který tak se štěstím a s pomocí obránců udržel kotouč před brankovou čárou. První třetina nakonec žádnou branku nenabídla, oba gólmani tak zatím podali stoprocentní výkony.

Do druhého dějství už Draci vstoupili daleko lépe. Nejenže byli více na puku, ale také se jako první ujali vedení. Ve 24. minutě se do přečíslení dva na jednoho dostali útočníci první formace, Žálčík s Průžkem. A právě Jiří Průžek stál na konci této povedené akce a úspěšně překonal jihlavského gólmana Adama Berana. Dukla však dokázala poměrně rychle na inkasovanou branku odpovědět. Ve 27. minutě rozhodčí signalizovali výhodu domácího celku, a právě tuto výhodou dokázala Jihlava zužitkovat a vyrovnat tak stav utkání. Kotouč za Lackovičovy záda bez milosti poslal Tobias Handl. Signalizovaný trest tak nakonec nebyl vůbec udělen. Nicméně o minutu později sudí opět přerušil hru. Tentokrát mužstvo Šumperka trest neminul. Na 2 minuty si šel na trestnou lavici odpočinout Petr Antoníček. Uběhlo však pár vteřin a síly se na ledě znovu srovnaly. Krosčekem se provinil jihlavský obránce Vlastimil Bilčík. Hra 4 na 4 vyhovovala více Šumperku, který dokonce sahal po druhé brance. Ta ale nakonec nebyla uznána z důvodu posunutí brankové konstrukce. Ve 33. minutě měl zase na hokejce gól jihlavský Kočí, nicméně jeho střela orazítkovala pouze tyč. Tři minuty před druhou sirénou nabídli Draci Jihlavě ještě jednu přesilovou hru, tu ale domácí mužstvo využít nedokázalo. Do poslední časti se tak opět vstupovalo za nerozhodného stavu.

Závěrečná část dnešního zápasu začala dalším vyloučením na straně šumperského celku. Menší trest za hákování dostal bývalý hráč Jihlavy, Filip Eliáš. Draci ale oslabení zvládli skvěle a Jihlavu téměř k ničemu nepustili. Ve 45. minutě se mince obrátila na druhou stranu a za nedovolené bránění byl na trestnou lavici posazen Radek Pořízek. Zatímco oslabení svěřencům Lukáše Majera funguje, přesilové hry trochu pokulhávají. Dukla se bez větších problémů Šumperku ubránila, a dokonce byla blízko vstřelení branky pří vlastní početní nevýhodě. Jenomže Tomáš Čachotský nedokázal trefit téměř odkrytou klec. Během následujících několika minut si oba celky vytvořili dostatek střeleckých pokusů, žádný však neskončil mezi třemi tyčemi. Jihlavská Dukla nakonec přece jenom potvrdila své kvality a Drakům během početní výhody zasadila definitivní úder. V 55. minutě se k odraženému puku dostal Filip Seman a s trochou štěstí ho umístil za brankovou čáru. Více branek už v tomto souboji nepadlo. Jihlava tak nakonec oslavila první těsné vítězství 2:1 na dočasné domácí půdě v Pelhřimově.

Lukáš Majer (DRACI PARS ŠUMPERK): „Šedesát minut jsme si dávali šanci na bodový zisk, ať už za stavu 1:1 nebo následně při powerplay. Toho si ceníme a je to jedna stránka dnešního zápasu. Druhá je ta, že utkání bylo hodně atypické prostředím v Pelhřimově, mlhou a mdlou kulisou. Udělali jsme dost špatných rozhodnutí okolo útočné modré čáry a celkově jsme hrozně málo přímočaří ve slotu soupeře. Jsme v procesu naučit se udržet vedení, dát hit v první třetině, a ne až ve třetí a tak dále. Každopádně je to profesionální hokej a je třeba produkovat ihned. Pozitivem je, že se do hry zapojil Dan Vachutka a odehrál zajímavý zápas. Je to jeden z našich lídrů a věřím, že od teď již bude jen přínosem pro náš tým.“