Zpět do boje, Šumperk doma vyzve předposlední Žďár nad Sázavou

Jaroslav Svoboda, středa 16.10.2019
Pauza a chvíle oddechu od zápasových bojů je za námi. Draci se chystají zpět naskočit do ligového kolotoče a nezbývá než jen doufat, že svou skvělou formu z úvodních osmi zápasů během dlouhé přestávky neztratili. Bilance je totiž fantastická, svěřenci Martina Janečka nečekaně vyhráli všech osm zápasů a vcelku suverénně opanovali první pětinu základní části. Nicméně soutěž jde dál a při vyrovnanosti jednotlivých celků rozhodně není nic jistého. Po předehrávce totiž Havlíčkův Brod stáhl manko na Draky již jen na rozdíl jediného bodu. Trhnout se mohou šumperští Draci v domácím duelu proti SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, se kterým se střetne náš tým ve středu 16. října od 18:00. Přijďte Draky podpořit a pomoci jim uhájit dosavadní letošní neporazitelnost.

S Brodem za zády do odvet

Šumperští hokejisté strhujícím souboje proti Hodonínu uzavřeli úvodní pětinu základní části. Bilance z osmi zápasů, a to je potřeba znovu zopakovat, parádní - šest výher v normální hrací době a dvě za dva body. Celkem 22 bodů a vedoucí pozice v ligové tabulce. V posledním kole úvodní pětiny však měli Draci volno a Havlíčkův Brod dokázal zkrátit manko na rozdíl čtyř bodů. A protože si Bruslaři z Vysočiny předehráli i desáté kolo, tak po vítězství v Novém Jičínu stáhli Draky již na rozdíl jediného bodu.

Po úvodních devíti kolech je pak na třetím místě celek Valašského Meziříčí, čtvrtý poté Hodonín. Ten totiž právě s Valašským Meziříčím padl v domácím prostředí 2:5 a poroučel se tedy až na čtvrté místo tabulky. Zbývající dvě pozice pro playoff pak po devíti odehraných kolech okupují Nový Jičín a Opava, ta však pouze o skóre před sedmou Kopřivnicí.

Zopakují Draci vítězství ze Žďáru nad Sázavou?

Osmé místo v tabulce pak zaujímá celek SKLH Žďár nad Sázavou. Na kontě má pouhých pět bodů. Ten poslední získal celek z Vysočiny právě v posledním kole, když doma podlehl sice Novému Jičínu, ale až v prodloužení.

Trenér žďárského klubu Radek Haman se snaží pravidelně střídat oba brankáře, což se mu daří dokonale. Jak Jan Čáp, tak Jiří Sláma odchytali shodně pět utkání. Nejproduktivnějším obráncem je pak zkušený matador Martin Lojek, který v pěti zápasech sesbíral čtyři branky a dvě asistence a Draci by si na něj měli dávat pozor. Stejně tak i na dalšího obránce Jana Wasserbauera i na produktivní útočníky, Lukáše Bureše a Ondřeje Kovářů.

Zápas právě proti Žďáru nad Sázavou přitom otevřel ligovou sezónu. A Draci duel zvládli na ledě soupeře skvěle, vyhráli 5:1! Dvěma góly se blýskl nejproduktivnější hráč týmu Daniel Vachutka, Šumperk se ani jednou v utkání nedostal pod hrozbu prohry a po třetinách 2:0, 2:0 a 1:1 dosáhl na pohodový vstup do nové sezóny.

Zbývající program kola

SKUPINA SEVER: Děčín - Bílina, Řisuty - Dvůr Králové nad Labem, Trutnov - Nová Paka a Jablonec nad Nisou - Most (vše 18:00)
SKUPINA STŘED: Klatovy - České Budějovice, Kobra Praha - Písek (oba 18:00), Příbram - Tábor (18:30) a China Golden Dragon - Kolín (čtvrtek 17. 10. v 18:00)
SKUPINA VÝCHOD: Moravské Budějovice - Valašské Meziříčí, Kopřivnice - Opava (oba 18:00), Nový Jičín - Havlíčkův Brod předehráno (výsledek 3:9)