Začala reprezentační pauza. Jak jsou na tom Draci statisticky?

Začala reprezentační pauza. Jak jsou na tom Draci statisticky?

Dominik Mihailescu, FOTO: Věra Václavková, středa 10.11.2021
První liga má aktuálně pauzu, a proto je vhodný čas se podívat na to, jak se Drakům daří statisticky. Nutno podotknout, že hráči Šumperka na tom nejsou vůbec špatně, ba naopak. V některých statistikách atakují nejvyšší příčky. Detaily ze statistického centra, které najdete i na hokej.cz, jsme popsali níže.

Úspěšnost brankářů

Vojtěch Mokry byl ještě nedávno mezi TOP 5 brankáři v úspěšnosti, ovšem po předchozích zápasech se mírně tabulkou propadl. I tak mu v celé Chance lize patří šesté místo. Za sebou nechal talentovaný gólman jména jako Roman Málek, Maksim Žukov či Ervins Muštukovs. Mokry odchytal čtrnáct utkání a zaznamenal úspěšnost 91,41%.

Mokry Šumperk podržel v mnoha případech

Čas na ledě

Nejvíce na ledové ploše ze všech hráčů Chance ligy bývá Tomáš Drtil. Odchovanec Draků má za sebou 457 minut a 57 vteřin v 18 duelech. To je v průměru přes 25 minut na utkání. V žebříčku následuje bývalý Drak Daniel Vrdlovec a porubská opora Šimon Szathmáry. V první desítce je ještě Tomáš Vildumetz. Útočník Šumperka pobyl na ledě 388 minut a 47 vteřin.

Tomáš Drtil začínal v Šumperku jako dítě, teď je z něj pořádný muž

Vhazování

Draci mají nejlepšího hráče v Chance lize na vhazování až na 20. příčce. Tuto pozici obsadil Rok Macuh. Z 269 buly jich dokázal vyhrát 147. Nejvíc vhazování v šumperském trikotu absolvoval Denis Kindl. Ten se postavil na souboj celkem v 287 případech.

Trénuje snad Macuh dokola vhazování?

Nejtrestanější hráč

Na první pohled se může zdát, že páté místo pro Tomáše Drtila je negativní příčka. Když to ovšem porovnáme s počtem odehraných minut, tak se není čemu divit. Šumperský bek pobyl na trestné lavici celkem 39 minut. Nejtrestanějším hráčem ligy je podle očekávání Jan Výtisk.

Když je potřeba, popere se Drtil i s největším hráčem na ledě

Statistika plus/mínus

V tomto případě je nejlepším hráčem Šumperka Petr Kratochvíl. Ten má na svém kontě šest plusových bodů.

Kratochvílovi se v této sezóně daří

Asistence

Tomáš Vildumetz je nejlepší nahrávačem Draků. Třiadvacetiletý útočník má na svém kontě 14 asistencí a dělí se o páté místo společně s dalšími pěti hráči.

Góly ovšem dávat umí také! (Foto: Markéta Křížová)

Góly

Útočník Lukáš Žálčík si dělí stříbrnou pozici. Před reprezentační přestávkou vstřelil 13 gólů. Stejný počet dal Tomáš Knotek ze Slavie. Úplně tím nejlepším je Riku Sihvonen se sedmnácti góly.

Žálčíková radost po vstřelené brance

Góly v přesilovce

O páté místo se v první lize dělí Lukáš Žálčík s Lukášem Žejdlem ze Slavie. Oba mají shodně vstřelených pět gólů v početních výhodách

Produktivita

Draci mají v současné chvíli nejproduktivnější hráče s dvaceti body. Jsou jimi Lukáš Žálčík a Tomáš Vildumetz. Oba hokejistě nasbírali dvacet bodů a jsou na sedmé pozici v rámci celé Chance ligy.

Žálčík a Vildumetz (oba v tmavém) dali do přípravy všechno a teď to nese ovoce