Z Českých Budějovic do Šumperka. Draci představují nového asistenta

Z Českých Budějovic do Šumperka. Draci představují nového asistenta

Dominik Mihailescu, sobota 1.5.2021
Šumperský realizační tým posílí nové jméno. Martin Janeček bude v rámci trenérského štábu spolupracovat s Lukášem Majerem. Talentovaný pětadvacetiletý kouč přichází z Českých Budějovic, kde dělal šéftrenéra mládeže. Mladík tak bude sbírat zkušenosti v druhé nejvyšší hokejové soutěži. O tom, že Majer patří mezi velké talenty, psala česká média.

Lukáš Majer patří mezi velice zajímavá jména z trenérského prostředí. Ostatně trénovat v pětadvaceti letech není úplně zvyklé. Nicméně podobný trend se drží například v severských zemích. „Třeba Tomas Montén, nynější trenér švédské dvacítky, byl v devatenácti letech hlavním trenérem dorostenců v Moře. Dostal šanci a dnes má druhý nejprestižnější trenérský post ve Švédsku,“ nechal se v minulosti slyšet Majer pro server iSport.cz (článek zde).

V příštím ročníku tak bude na lavičce Draků stát dvojice Janeček-Majer. „Jsem přesvědčený, že všichni brzo zjistí, jak tenhle krok byl pro klub i tým správným tahem,“ řekl hlavní kouč Draků o angažování nového asistenta. Ostatně toho si vybral sám Janeček. S Majerem už se znají nějakou dobu a až nyní nastává první spolupráce.

Lukáš Majer je na střídačce stejně emotivní jako Martin Janeček (Foto: Filip Kortus)

„S Lukášem máme velice podobný pohled na hokej a vedení týmu. Jsem moc rád, že s ním mohu spolupracovat. Pan Velčovský dokázal jeho příchod dotáhnout rychle do konce a my dva teď musíme ukázat správnost rozhodnutí,“ prozradil Janeček.

Oba koučové tak povedou letní přípravu, která začne nezvykle brzy. Již 5. května se sejde celý tým a začne lehčí fázi letní přípravy.