Vladimír Velčovský: Odvolat trenéra není snadné, někdy ale prostě není zbytí

Vladimír Velčovský: Odvolat trenéra není snadné, někdy ale prostě není zbytí

Tomáš Ostřanský, čtvrtek 11.1.2018
Vedení klubu odvolalo trenéra Pavla Hulvu. Důvodem byla nespokojenost s výsledky a neplnění sportovních cílů klubu. Pana Vladimíra Velčovského, ředitele klubu, jsme proto požádali o krátký rozhovor o důvodech tohoto kroku a o dalším postupu.

Pro řadu fanoušků je odvolání trochu šok, výsledky doma byly hodně dobré…
Výsledky doma byly perfektní, kromě utkání s Kopřivnicí, pokud všechno od začátku šlapalo. Jakmile soupeř postavil taktiku na tom, že se postaví na modrou a bude nás odrážet od pásma, tak jsme nebyli schopní nic vymyslet. A z toho potom plynuly ztráty s týmy, které bychom měli přehrávat.

Takže nespokojenost panovala delší dobu?
Tak bych to neřekl. S trenérem Hulvou jsem byl spokojen po lidské stránce, a to velmi. Vždy mi uměl říct, co si myslí, toho jsem si vážil. Výborně odpracoval suchou přípravu, popasovali jsme se i s dobou, kdy jsme neměli domácí stadion. Doma to začalo vypadat až nadmíru dobře, jenže se opět opakovalo to, co se stalo například v prvním utkání sezóny v Kopřivnici.

Nebo dvakrát s Opavou?
Nebo dvakrát s Opavou. My v Opavě prohráli, Opava potom nevyhrála patnáct zápasů v řadě, až jsme jim darovali další tři body zase právě my.

S čím tedy u trenéra panovala nespokojenost?
Víte, určitě se necítím kompetentní hodnotit trenérské metody někoho, kdo má licenci „A“. Já to vnímám pouze z pozice poučeného laika. Ale jeden příklad dám. Máme velice kvalitní záznamy z domácích utkání. Určitě bych si dokázal představit, že budou rozbory u videa.

Takže pro výměnu trenéra jste se rozhodl čistě na základě sportovních výsledků?
Ano. Já vím, že to vypadá zvláštně, když jsme třetí, mluvit o neplnění sportovních cílů. Ale vždyť my porazíme čtyřikrát Hodonín, ale dvanáct bodů ztratíme s Opavou a Kopřivnicí. Tam nás tlačí bota a tam, doufám, se ještě něco podaří změnit. Jde o to, abychom uměli hrát a vyhrát i takový zápas, ve kterém nedáme tři branky během prvních pěti minut. Umět otočit výsledkově zápas, pružně reagovat svými pokyny na vývoj utkání, strhnout svým chováním celou střídačku, to očekávám od zkušeného trenéra.

Tým má nyní na starosti Zdeněk Novosad. Na jak dlouho?
Zdeněk je klubovou ikonou a naopak klub pro něho srdeční záležitostí. S aktivním hraním se pomalu loučí a vím, že ho trénování zajímá a rád by se tomu věnoval. Nyní je pověřeným trenérem, ovšem jelikož mu chybí zkušenosti i trenérská licence, je to opravdu dočasná varianta. Nicméně má nyní šanci k tomuto řemeslu trochu přičichnout a dál sbírat zkušenosti vedle zkušenějšího kolegy. Jméno vám zatím neřeknu, ale chci to samozřejmě vyřešit brzy. Závěrem mi dovolte, abych ještě jednou poděkoval Pavlu Hulvovi za odvedenou práci a popřál do dalšího pracovního i osobního života všechno dobré.