Vítej doma, Lukáši! Žálčík podepsal smlouvu v Šumperku

Vítej doma, Lukáši! Žálčík podepsal smlouvu v Šumperku

Dominik Mihailescu, úterý 13.4.2021
Šumperský hokejový tým se může pyšnit dalším odchovancem, který se vrátí v příští sezóně do Škoda arény. Lukáš Žálčík se přesune do Šumperka po dlouhých šesti letech. Mezitím stihl odehrát sezóny v dresech Českých Budějovic, Jihlavy, Prostějova či Sparty. V loňském ročníku si v trikotu Jestřábů připsal 28 bodů za 12 branek a 16 asistencí.

Vedení klubu tak stáhlo do svého mančaftu všechny tři šumperské hráče, kteří působili u konkurenčního Prostějova. A Lukáš Žálčík rozhodně patří mezi ty nejcennější posily. Když naposledy působil u Draků, tak se zviditelnil natolik, že si vysloužil smlouvu v Českých Budějovicích. 22 gólů a 18 asistencí. Tolik si do svých statistik zapsal Žalčík po základní části v barvách Draků v sezóně 2014/2015.

V aktuální soupisce, která čítá 9 jmen, je útočník Draků nejzkušenějším hokejistou. „Lukáš je rozeným střelcem a jako bonus je našim odchovancem, což nám v aktuálním konceptu vyhovuje. V následující sezóně bude mít jednu z vůdčích rolí. Lukáš je navíc hráčem, který hrál hokejovou extraligu a dokonce si letos zahrál i za Spartu. Jeho zkušenosti budou potřeba,“ okomentoval příchod útočníka kouč Martin Janeček.

Žálčík se bude moci zviditelnit i v přípravě proti extraligovým týmům. Nejprve proti ostravským Vítkovicím a následně proti Plzni.

Statistiky Lukáš Žalčíka: