Útočník Kratochvíl: Za vyrovnání jsem opravdu rád, ukázali jsme sílu

Útočník Kratochvíl: Za vyrovnání jsem opravdu rád, ukázali jsme sílu

Michal Krobot, pátek 15.1.2021
Ve středu si to do ŠKODA arény namířili Kališníci z Litoměřic. Zpočátku se zdálo, že mají zápas v plné moci. Ovšem poté přišlo snížení od mladého Jana Kučery, které vlilo Drakům novou krev do žil. Od druhé třetiny byl obraz na ledě velice vyrovnaný. Na začátku třetí třetiny se prosadil Petr Kratochvíl a dokončil tak honbu za vyrovnáním. „Najednou jsem zůstal nahoře úplně sám. Když to tak na mě šlo, říkám si v duchu, že prostě zkusím vystřelit.“ pomyslel si útočník třetí formace a srovnal stav utkání.

Pojďme rovnou k zápasu. Prohrávali jste nula dva. Co za tím stálo?

Neřekl bych, že byli úplně lepší. Jednoduše řečeno jsme udělali dvě chyby, za které nás potrestali v přesilovkách. Při hře pět na pět si toho ani tolik nevytvořili, ale měli dvě výhody po našich zbytečných faulech. Proto vedli dva nula.

Do utkání jste šli pro tři body, panovala stejná nálada i po těch dvou gólech?

Naprosto! Neustále se snažíme myslet pozitivně. Chtěli jsme z toho zápasu vytřískat všechno. Každý bod je dobrý. Hlavně jsme to chtěli vyrovnat, což se nám i povedlo. Škoda, že se nám v prodloužení a potom v nájezdech nepodařilo získat ten bonusový bod. Za vyrovnání jsem opravdu rád, ukázali jsme sílu týmu. Nakonec aspoň bod.

V duelu jste se hodně dopouštěli útočných faulů…

Je to tak. Bohužel já sám jsem byl na trestné hned dvakrát, takže trochu popelu i na mou hlavu. Ještě před zápasem jsme se o tom bavili. Přijely Litoměřice, rozhodčí začali pískat. Sekání, nějaké hákování a rázem jsme dostali dvě branky.

Byl jste střelcem vyrovnávajícího gólu. Jak se vše odehrálo?

Měli jsme dobře rozehranou situaci v útočném pásmu. Předával jsem puk Standovi Doskovi, ten zase na Táďu Krále. Najednou jsem zůstal nahoře úplně sám. Když to tak na mě šlo, říkám si v duchu, že prostě zkusím vystřelit. K tomu všemu ještě Krejča skvěle clonil. Stál tam doopravdy výborně. Ani nevím, jak to tam propadlo, jen jsem viděl jak se kluci radují a měl jsem radost.

Petr je s jedenácti body třetím nejproduktivnějším hráčem v Šumperku. (Foto: Věra Václavková).

Po novém roce máte dvě výhry, prohru a teď také, ovšem za jeden bod…

Nálada v týmu je jednoznačně lepší, než byla po posledním zápase s Kadaní. To stoprocentně. Poslední dobou se nám daří sbírat body, každý bod se cení. Jsme rádi. S Litoměřicemi škoda, mohly být klidně tři. V Havířově jsme také měli šanci na tři, ale to je kdyby... Aspoň tyhle body máme. Skoro z každého zápasu se nám momentálně daří nějaké bodíky přivést. To je pozitivní.

V Sobotu na Slavii. Těšíte se?

Určitě. Zrovna dneska jsem na ně koukal. Moc se jim to se Sokolovem nepovedlo. Myslím, že se tam měnili trenéři, a proto budou daleko víc namotivováni. Nový impuls, bude to hodně těžký zápas. Ovšem doufám v přivezení dalších bodů, nejlépe všech.

Bude na Pražany naordinovaná nějaká speciální strategie?

V podstatě na každého soupeře je něco speciálního. Ať už rozehrávka pod tlakem nebo jiné napadání. Zatím je ale ještě brzo. Video údaje budeme mít až v pátek, než to trenér rozebere. Ještě tedy nevím, jak přesně se budeme připravovat. Ale určitě. V každém zápase něco takového je.