Tvorba týmu bude během na delší trať, ví ředitel klubu Vladimír Velčovský

Tvorba týmu bude během na delší trať, ví ředitel klubu Vladimír Velčovský

Vanessa Vařeková, pondělí 2.5.2022
Šumperk má za sebou dlouhou a náročnou sezónu. Týmu se sice nepodařilo splnit cíl být do 12. místa po základní části, mnohem důležitější ale je, že dokázal udržet prvoligovou příslušnost i pro následující ročník. Jenomže každá mince má dvě strany a prodloužená sezóna si vybrala svoji daň. „Hrát do konce dubna s nejistým výsledek má za následek, že někteří hráči řešili svou budoucnost někde jinde, jiné nechceme již my. K obměně tak dojde zhruba z poloviny týmu,“ prozradil v rozhovoru ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Pane řediteli, jsme několik dní po skončení sezóny, ve které se rozhodlo o tom, že Šumperk i nadále bude působit v Chance lize. Jaké jsou Vaše pocity?

Sezóna byla náročná, dlouhá a drahá. Po základní části jsme nesplnili daný cíl být do 12. místa, přestože tým na to měl. Ztratili jsme mnoho bodů v dobře rozehraných zápasech, které chyběly. Ačkoliv nás v počátku sezóny pasovali za jistého sestupujícího, tak jsme to zvládli a téměř celou sezónu jsme se pohybovali v klidných vodách. V play down jsme vyřadili krajské město Ústí nad Labem a 26 dnů čekali na svého soupeře. Baráž o udržení prvoligové příslušnosti jsme zvládli…

Mé zvláštní poděkování patří všem partnerům klubu, od municipalit přes generálního sponzora, a další partnery, prostě všem, kteří se podíleli na provozování klubu. Týmu jsem již poděkoval.

Jaké budou další Vaše kroky pro příští sezónu?

Hrát do konce dubna s nejistým výsledkem má za následek, že někteří hráči řešili svou budoucnost někde jinde, jiné nechceme již my. Několik měsíců klub ví, že hlavní trenér odchází do Frýdku Místku a na lepší podmínky zlákal gólmana Mokryho. Zhruba z poloviny týmu dojde k obměně. Novým hlavním trenérem se stal dosavadní asistent Lukáš Majer, který se ihned pustil do práce. Tvorba týmu bude během na delší trať, tomu se přizpůsobí i letní suchá příprava. Zatím z toho mám velmi dobrý pocit. Jsou naplánována přípravná utkání a mistrovská soutěž začne ve středu 14. září.

Během dlouhé pauzy mezi play down a baráží navštívil tým firmu dlouholetého sponzora Oramont System s.r.o. (Foto: Věra Václavková)

Jak se Vám podaří naplnit plánovaný rozpočet?

Dlouhá sezóna vedla k záchraně, ale na peníze pro novou sezónu zatím nevidím. Budu vést jednání se všemi stávajícímu partnery klubu a nevím, jak pochodím. Na tomto poli nebudu nikdy hotový. A v této souvislosti veřejně prohlašuji, že pokud má někdo ambice provozovat profesionální hokej v Šumperku, nechť mě kontaktuje. Tento sport spotřebuje mnoho miliónů korun, letos jsme do toho šlápli, ale koncepční to nebylo. Pokud se něco nezmění, tak to bude trápení a je třeba to říci nahlas. Na druhé straně do toho dám s hlavním trenérem veškeré úsilí a maximum možného, aby se zde hrál důstojný hokej, ale znám své kapacity i limity.

Kdy lze čekat první informace o tvorbě kádru?

Informace budeme zveřejňovat v blocích, nejdříve do 10. 5. 2022.

Po roce mohli konečně fanoušci opět na zimní stadion. Nechyběla ani tradiční vánoční nadílka pořádaná šumperským fanklubem DraFans. (Foto: Dominik Mihailescu)