Trenérská dvojice Sedlák–Fischer pokračuje! Šumperku se upsala na dva roky

Trenérská dvojice Sedlák–Fischer pokračuje! Šumperku se upsala na dva roky

Klub, pondělí 11.3.2024
Sotva Drakům sezóna skončila, vedení už začíná spřádat plány na následující ročník třetí nejvyšší hokejové soutěže. Prioritou samozřejmě zůstává obsazení trenérské lavice, bez které není tvorba budoucího kádru možná. A my už nyní můžeme s jistotou a radostí prozradit, že na pozici hlavního trenéra šumperského A-týmu zůstává Tomáš Sedlák, jemuž bude i nadále asistovat Radek Fischer. Oba pánové se s klubem dohodli na dvouletém kontraktu.
SKUPINA ČEZ

Když Tomáš Sedlák ohlásil po třech letech velkolepý návrat na šumperskou scénu, ani ve snu by ho v tu chvíli nenapadlo, že zažije takovou turbulentní sezónu. Původní myšlenka byla taková, že Tomáš Sedlák bude pravou rukou hlavního trenéra Davida Káni. Jenomže hororový začátek letošního hokejového ročníku vyvedl všechny z omylu. Po tragických výsledcích byl Káňa odvolán a jeho místo dočasně převzal právě Sedlák.

Nicméně jak se později ukázalo, o žádnou dočasnou náhradu se nakonec nejednalo. Klubu se sice podařilo získat na výpomoc trenéra Michala Mikesku, bývalý profesionální hokejista ale po dvouměsíční lhůtě kývl na nabídku prvoligového Přerova. Vedením mužstva tak byl opět pověřen Tomáš Sedlák, tentokrát však na trvalo. Na trenérské lavičce ho následně doplnil bývalý spoluhráč a dlouholetý kustod, Radek Fischer. A to byla trefa do černého. Jednak jsou oba velcí srdcaři a jednak mají, jakožto bývalí profesionálové, spoustu zkušeností na předávání.

Předsezónní cíl sice Draci pod taktovkou nových trenérů nenaplnili, jelikož jim play off jen těsně uniklo, i přesto ale od začátku sezóny odvedli obrovský kus práce. Navíc je také třeba uznat, že jak pro Tomáše Sedláka, tak i pro Radka Fischera tohle byla úplně nová situace, se kterou se museli vypořádat za pochodu.

Vedení šumperského klubu přesto vidí v této trenérské dvojici potenciál, a proto se rozhodlo do ní vložit důvěru i pro následující dvě sezóny.