Tomáš Sedlák končí profesionální kariéru

Tomáš Sedlák končí profesionální kariéru

Tomáš Ostřanský, neděle 12.7.2020
V původních plánech klubu figuroval zkušený obránce jako jeden ze základních stavebních kamenů týmu pro účast v Chance lize. Nyní však musí trenér Sobotka měnit plány. Tomáš Sedlák se rozhodl upřednostnit rodinu a uzavřít tak svoji profesionální kariéru, kdy se nesmazatelně zapsal do historie hokeje v Šumperku.

Tomáš Sedlák dlouhé roky patřil k pilířům týmu Draků. V modrožlutém odehrál přes 600 zápasů, čímž se stal absolutním rekordmanem, kterého těžko někdo jen tak překoná. Lídr historických tabulek klubu zaznamenal celkem 455 kanadských bodů za 142 vstřelených branek a neuvěřitelných 313 přihrávek.

Když Draci před čtyřmi lety sestoupili z Chance ligy, měl se vydat směr Prostějov, aby se ve vyšší soutěži udržel. Stačilo pár týdnů, aby byl veliký „srdcař“ zpět. „Prostě jsem se tam necítil. Není to Šumperk. Mám to tady rád a to rozhodlo,“ vysvětloval tehdy. Než hrát Chance ligu v jiném týmu, rozhodl se, že ji radši vybojuje zpět pro Draky. Po čtyřech sezónách nakonec mohl tuhle úlohu považovat za splněnou.

Do jeho dalších hokejových plánů však zasáhla vynucená pauza v rámci opatření proti šíření korona viru. „Najednou jsem mohl být víc doma s dětmi, takže ve mně začal hlodat ten červíček, jak se říká, jestli není na čase skončit. A čím delší ta pauza byla, tím víc to ve mně zrálo. Nakonec jsem dospěl k rozhodnutí, že je na čase dát přednost rodině. Chance liga má letos hodně nabitý kalendář a byl bych dost často na cestách někam na druhý konec republiky. V souvislosti se zraněním ruky, které jsem měl minulou sezónu, bych taky měl podstatně méně času na regeneraci. Takže jsem to nakonec rozseknul s tím, že s profesionálním hokejem je konec. Jsem šťastný, že jsem tak dlouho mohl hrát v dresu Draků. Miluju to tady a vždycky se sem budu rád vracet. Klukům už ale budu jen držet pěsti na tribuně,“ vypočítává důvody svého odchodu do sportovního důchodu Tomáš Sedlák.

Pokud však fanoušci chtějí vidět „Sedla“ na ledě, šance tady je… „Nejspíš budu hrát pro radost v jednom z týmů v Krajské lize mužů Pardubického kraje. V té soutěži hraje hodně kluků, co prošli hokejem v Šumperku, takže tam snad budu jako doma,“ uzavírá se smíchem bývalý kapitán Draků.

Vladimíra Velčovského, ředitele klubu, tato zpráva nepřekvapila, byť nadšený nebyl: „S Tomášem jsem se během jara potkal několikrát a cítil jsem z něj, že k podobnému rozhodnutí směřuje. Za celý klub bych mu chtěl poděkovat za vše, co pro Šumperk udělal. Tohle spojení vydrželo 12 sezón a já jsem za to nesmírně rád. V dnešní době je téměř nemožné najít tak velkého srdcaře tak velkých hokejových kvalit. Děkuji, že byl jedním z tahounů týmu, který vrátil Chance ligu zpět do Šumperka. A byť už si tuhle soutěž v našem dresu nezahraje, dveře má u nás stále otevřené, ať už bude potřebovat cokoliv.“

Nezbývá, než Tomášovi do dalšího života popřát jen to nejlepší. Tome díky za ty báječné roky, za které jsi se stal opravdovou legendou Draků.