Svaz oznámil složení druholigových skupin, moravská bude mít 8 týmů

Svaz oznámil složení druholigových skupin, moravská bude mít 8 týmů

Jaroslav Svoboda, čtvrtek 8.6.2017
Český svaz ledního hokeje vydal oficiální tiskovou informaci, ve které nastínil rozdělení klubů do 2. ligy 2017/2018. Zatímco ve skupině Západ by mělo odehrát sezónu 11 klubů a ve skupině Střed rovných 10 týmů, v moravské skupině Východ by mělo sezónu odehrát jen 8 celků. Technika totiž převedla licenci na pražský celek z Letňan, Vsetín postoupil do vyšší soutěže. Otazník visí nad účastí Poruby, se kterou svaz v rozlosování počítá, ačkoliv se ostravský celek snaží dojednat účast v polské nejvyšší soutěži. Licenci by však poté měla využívat Karviná. Oficiální tisková informace je k dispozici zde.

Týmy z naší skupiny Východ  budou v základní části hrát šestikolově každý s každým. Celkem odehraje každý z týmů 42 utkání. Mužstva, která se umístí na 3. - 6. místě, postoupí do předkola play-off, které bude hráno na tři vítězná utkání. Samotné play-off potom bude hráno pouze na dvě kola (semifinále a finále) a zahrají si jej týmy umístěné na prvních dvou příčkách, doplněné dvěma týmy z předkola.

O udržení ve II. lize bude hrát vždy poslední tým z každé skupiny. Systém je dvoukolový každý s každým, kdy sestupuje tým na posledním místě tabulky. Výsledky z předchozích částí soutěže se do skupiny o udržení nezapočítávají.

Skupina o postup do WSM Ligy potom má mít stejný formát, jako letos. Postoupí do ní vítěz play-off skupiny Východ a vítězní semifinalisté společné vyřazovací části skupin Západ a Střed. Skupina o postup se hraje dvoukolově každý s každým a výsledky z předchozích částí soutěže se nezapočítávají.