Šumperk si včetně trenéra nazul kopačky!

Michal Krobot, Dominik Mihailescu, FOTO: Věra Václavková, středa 22.7.2020
V úterý 21.7. odehráli Draci přípravný fotbalový zápas proti Vikýřovicím. Ty si šly pro vítězství už od prvních minut. První poločas, i přes mnoho šancí Draků, ovládly 3:0. Na začátku 2. části sice Marek Haloda šibenicí křesal jiskry k vyrovnání, ale sousední obec si náskok nenechala vzít. Zápas tak skončil výsledkem 4:8.

Reportáž ze zápasu:

Začátek utkání přinesl mnoho šancí na obou stranách. Oproti hostům ale Draci nedokázali trefit branku. Vikýřovický tým ze startu tlačil a už v 6. minutě vstřelil gól. Ten ale nebyl po ofsajdu uznán. Hosté i nadále drželi míč. Ve 12. minutě padl první gól. I přes velkou snahu domácích o vyrovnání, to byly právě Vikýřovice které návýšily skóre. O moment později z podobné souhry zazněla píšťala rozhodčího potřetí.

Druhou půli odstartoval šumperský útok gólem na 1:3. Hosté se nezalekli a na rozjíždějící se Draky vzápětí odpověděli brankou. Poté nastala nejvyrovnanější část utkání, tedy až do chyby šumperského gólmana, který špatně rozehrál a přímo nabídl hostům vedení 1:5. Tento gól ukončil vyrovnanou partii. Následovaly další dva góly hostů a stav byl rázem 1:7. Draci ještě sympaticky vstřelili tři branky, ale Vikýřovice si svůj náskok pohlídaly a přidaly ještě jednu branku. Konečné skóre 4:8.

Na trávník se kromě samotných hráčů postavil i trenér Martin Sobotka nebo kustod Radek Fischer. Zápas se nesl ve velice přátelské atmosféře, což dokazují i fotky, které pro Vás vyfotila Věra Václavková.