Skupinu „O baráž“ začne Šumperk utkáním v Písku

Skupinu „O baráž“ začne Šumperk utkáním v Písku

Martin Schwarz, pátek 24.2.2012
Š u m p e r k - Základní část jej již minulostí. Hokejové kluby z prvního až osmého místa se pomalu a jistě připravují na boj o vítěze ligy, týmy umístěné od deváté po čtrnáctou příčku si zahrají skupinu o udržení, oficiálně zvanou „O baráž“. Do druhé zmiňované skupiny se řadí i Draci ze Šumperka, kteří mají aktuálně ze všech soupeřů nejlepší formu. Do úplného konce soutěže zbývá odehrát už jen deset zápasů, což znamená, že ve hře je celých třicet bodů. O první tři pojede družina Radka Kučery bojovat na jih Čech do Písku, odkud si nedávno odvezla plný bodový zisk. První utkání skupiny „O baráž“ IHC Písek – Salith Šumperk, odstartuje v sobotu 25. února v 17:30 hodin!
Po několika letech mají šumperští Draci konečně obrovskou možnost se udržet v druhé nejvyšší soutěži u nás. Nutno podotknout, že v první lize už teď dosáhli nejlepšího úspěchu za poslední roky. Pravda, v tabulce mají svěřenci trenéra Radka Kučery náskok na předposlední Beroun skvělých dvanáct bodů. Ale, jak praví staré známé přísloví: „Neříkej hop, dokud nepřeskočíš!“. Ztráta Medvědů stále není nesmazatelná a tak bude rozhodně o co bodovat, jediným úplně odepsaným týmem je outsider z Mostu. Ten už s jistotou obrovskou ztrátu nedožene. Věnujme se už ale přímo následujícímu zápasu Draků. Ten odehrají na ledě Písku, odkud nedávno dovezli plný bodový zisk za výhru 4:2.

Písek stejně jako Šumperk bojoval do poslední chvíle o play-off. Možná tam právě mohl být, kdyby v rámci čtyřicátého devátého kola dokázal i napočtvrté porazit výběr Salithu. To se ale nepovedlo, když Draci svého soupeře z jihu Čech zaskočili. O něco podobného se budou chtít pokusit i tentokrát, když se v rámci skupiny „O baráž“ vydají do města s nejstarším kamenným mostem znovu. Písek v posledním odehraném zápase základní části podlehl Chomutovu na nájezdy, zatímco Šumperští rozstříleli Berounské Medvědy 6:2. I celkovou bilanci z několika posledních duelů mají lepší Draci. V ohledu na vzájemné zápasy mezi týmy Písek – Šumperk však mají rozhodně navrch Písečtí.

Vzájemné výsledky obou klubů v sezóně 2011/2012:

Šumperk - Písek (1:3), Písek - Šumperk (6:3), Šumperk - Písek (2:3), Písek - Šumperk (2:4)

Ve svatyni Jihočechů se i tentokrát objeví Vojtěch Sedláček, jasná brankářská jednička Písku pro aktuální sezóny. Draky vychytal ve třech zápasech ze čtyř. Byl to právě Sedláček, který společně se svým týmem dokázal na podzim zlomit dlouhou domácí neporazitelnost Šumperka. Záda ze střídačky bude Sedláčkovi krýt Vratislav Vajner. Nejproduktivnějším mužem v dresu Píseckých se po dlouhodobé části stal Tomáš Nouza, hokejista s extraligovými zkušenostmi. Dříve působil v nejvyšší soutěži například za Mladou Boleslav. Nouza je zároveň i nejlepším střelcem Jihočechů. Mezi obránci, se v tomto směru stal nejlepším Roman Němeček, dříve hrající za Znojemské Orly nebo Ústí nad Labem.


Roman Meluzín na vhazování v druhém domácím utkání proti Písku

Foto: Pavel Svoboda (hokejsumperk2003.cz)

Draci budou chtít v Písku potvrdit svůj náskok před Berounem, stejně jako svou skvělou formu. Do branky se i tentokrát postaví skvělý Tomáš Štůrala, v útoku pak bude i tentokrát řádit Adam Červenka, který v několika posledních zápasech neodešel bez vstřelené branky. Na obranných pozicích potom nastoupí kapitán a druhý nejproduktivnější obránce ligy Aleš Holík nebo Tomáš Sedlák. Utkání IHC Písek – Salith Šumperk započne v sobotu 25. února v 17:30 hodin. Vy jej již tradičně můžete sledovat na textovém on-line serveru onlajny.cz!

Soupisky obou týmů z posledních odehraných zápasů první ligy

Salith Šumperk
Štůrala - Pastor, Gewiese, Holík, Novotný, Ondráček, Tesařík, Sedlák, Drtil - Brunec, Skoumal, Meluzín, Haas, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka, Hlinka

IHC KOMTERM Písek
Sedláček - Zacpálek, Pavlíček, Všetečka, Dvořák, Lukáč, Kanov, Kudrna, Havran - Dalecký, Luňák, Antončík - Melka, Knotek, Nouza - Slavík, Šperger, Polodna - Suja, Vaniš, Ferebauer

×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Stadion Litoměřice
DRACI PARS ŠUMPERK