Realizační tým je kompletní, Švagrovský a Pútec novými asistenty trenéra

Realizační tým je kompletní, Švagrovský a Pútec novými asistenty trenéra

Vanessa Vařeková, pátek 29.4.2022
Šumperk už zná kompletní složení realizačního týmu. Lukáš Majer si k sobě vybral hned dva asistenty. Nově bude spolupracovat s bývalým vynikajícím hokejistou Davidem Švagrovským, který do podhůří Jeseníků přichází z Kralup nad Vltavou. Pozici druhého asistenta trenéra pak bude zastávat trenér brankářů Peter Pútec, jenž v klubu působil již v loňské sezóně.

Sedmatřicetiletý bývalý profesionální hokejista David Švagrovský prošel všemi mládežnickými kategoriemi pražské Slavie. Od roku 2001 působil v zahraničí, konkrétně v USA, kde si vyzkoušel místní juniorské soutěže. V roce 2003 byl dokonce jako 131. hráč draftován týmem Colorado Avalanche. Po návratu do Česka se upsal pražské Spartě. Během své kariéry oblékl rovněž dres brněnské Komety, Pardubic či Hradce Králové. S profesionálním hokejem se pak definitivně rozloučil v Litoměřicích, kde působil čtyři sezóny. Brusle a hokejku následně vyměnil za trenérskou píšťalku a své zkušenosti předával juniorům z Kralup nad Vltavou. Nyní ovšem přijal nabídku šumperského týmu a v následující sezóně bude pravou rukou hlavního trenéra Draků, Lukáše Majera. „Jsme rádi, že se nám podařilo plnohodnotně obsadit realizační tým a David Švagrovský přijal naši nabídku. David je díky své historii, a i po zkušenostech z dřívější spolupráce, komfortnější v pozici druhého trenéra, a někoho takového jsme přesně hledali. Věříme, že v této roli bude plně využitý jeho potenciál a nespočet zkušeností, které za svoji kariéru v hokeji posbíral,“ vyjádřil se k angažování nového asistenta Lukáš Majer.

Novým asistentem Lukáše Majera bude bývalý profesionální hokejista David Švagrovský, který si mimo jiné zahrál proti Drakům v sezóně 2015/2016. (Foto: ICE BULLS)

Kromě Švagrovského bude Majerovi k dispozici i druhý asistent, Peter Pútec, který v šumperském týmu působil již uplynulý ročník. Jeho prioritou i pro následující sezónu zůstane trénování gólmanů.

V realizačním týmu bude i v následujícím ročníku pokračovat trenér brankářů Peter Pútec, který se současně stává druhým asistentem hlavního trenéra. (Foto: Věra Václavková)