Poslední sérii odvet zahájí Draci ve Žďáru nad Sázavou

Poslední sérii odvet zahájí Draci ve Žďáru nad Sázavou

Jaroslav Svoboda, sobota 1.2.2020
Šumperské hokejisty čeká návrat do bojů ve 2. lize, skupině Východ. S náskokem 23 bodů suverénně trůní na čele soutěže a je bez pochyb jasné, že do playoff postoupí svěřenci Martina Janečka z 1. místa. To náš příští soupeř, SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, řeší jiné záležitosti. Momentálně je na předposledním místě a osm zápasů před koncem soutěže ztrácí Plameny na účast v playoff plných pět bodů. Na šumperské hokejisty tak rozhodně nečeká lehké utkání, Žďárští momentálně potřebují každý bod. Navíc se jim momentálně daří. Vyhráli oba poslední zápasy. Klubu se daří i v přesilovkách a právě v posledním utkání, které Draci doma vyhráli 5:3, nás soupeř potrápil i díky padesátiprocentnímu využití početních výhod. Utkání 37. kola začne na žďárských Bouchalkách v 17:30.

Poslední dva zápasy sice Drakům nevyšly, ale i přesto, že v nich získali bod a v posledním kole dokonce herně odpočívali, tak pořád drží náskok 23 bodů. Soupeři totiž ztráceli taky. Druhý Havlíčkův Brod získal z posledních pěti utkání pouze čtyři body. Hodonín, poslední přemožitel Draků, pak sice získal za posledních pět zápasů bodů více, a to devět, ale na posun na druhé místo to nestačilo. Naopak. Drtiči se dokonce propadli až na čtvrté místo tabulky. A do bojů o semifinále razantně vstoupila Opava, která je již třetí s bodovou ztrátou na Havlíčkův Brod.

Boj o druhý semifinálový "slot" tak bude pro uvedené tři kluby velmi náročný. Do hry pak může vstoupit ještě i páté Valašské Meziříčí, které ztrácí na semifinále 6 bodů. Zpět ale ke Žďáru. Do playoff postoupí šest celků a aktuálně osmý Žďár nad Sázavou tedy ztrácí na postup do vyřazovacích bojů 5 bodů. Poslední Moravské Budějovice již nemají ani teoretickou šanci na postup. Žďár nad Sázavou tak bude nahánět dvě vůči sobě sousedící města, Nový Jičín a Kopřivnici.

Pomoci by ve stíhací jízdě mohly Plamenům například přesilovky, ve kterých se klub v poslední době zlepšil. A také houževnatost a odhodlanost. Žďár totiž v posledních pěti utkáních ani jednou neprohrál v poslední třetině. Nejproduktivnějším obráncem mužstva je Martin Pleva, jehož klíčová role je v přesilovkách týmu, kdy rozdává gólové asistence. Celkově nejvíce bodů na kontě mají Lukáš Bureš a Ondřej Kovářů, kteří oba atakují hranici třiceti kanadských bodů v sezóně.

INFORMACE O UTKÁNÍ

SKLH Žďár nad Sázavou - DRACI PARS ŠUMPERK
datum: 1. února 2020 v 17:30
Zimní stadion na Bouchalkách, Žďár n. Sáz.

vstupenky: zde
textový online přenos: www.onlajny.com
rozhodčí: Martin Maťašovský - Petr Křivohlavý, Martin Klouda