Ohlasy: Pavel Hulva a Tomáš Sedlák

Ohlasy: Pavel Hulva a Tomáš Sedlák

Dominik Mihailescu, neděle 10.9.2017
Na první soutěžní zápas nového ročníku se nebude vzpomínat v dobrém. Nejen fanoušci měli od duelu v Kopřivnici jiná očekávání, nicméně realita přinesla prohru 8:5. Zápas ovlivnily také dvě nezvládnuté přesilovky a špatné střídání v závěru. Co na tento souboj říká trenér Draků Pavle Hulva a jak jej z pozice hráče viděl kapitán Tomáš Sedlák?

Pavel Hulva

Trenére, kde hledat hlavní příčinu prohry?
Podle mého jsou hlavním problémem dva góly obdržené ve vlastní přesilovce a dvě neubráněná oslabení, kdy jsme dostali další dva góly, což dohromady dává čtyři rozdílové góly. Ve hře pět na pět jsme hráli ne vyrovnanou partii, my jsme je tlačili, měli jsme brankové příležitosti, jenže nám to tam nespadlo, zatímco jim ano.

Mohla hrát roli také případná nervozita z prvního soutěžního utkání?
Možná je to také dílem nervozity, když se jednalo o první zápas a ještě k tomu venku. Nicméně první třetina dopadla tak, jak měla – 1:1. Takže rozhodla druhá třetina, kdy jsme si nechali dát ty góly v přesilovce a oslabení, která jsme neubránili, a to je celé.

Ve třetí třetině jsme ale sahali po vyrovnání…
Potom jsme to honili. A když jsme už byli na dostřel, tak jsme udělali školáckou chybu při střídání a domácí nás potrestali.

Takže zklamání.
Je to velká facka, tohle jsem určitě nečekal. Nelze to ale určitě svádět jen na gólmany. Je potřeba zapracovat na obranné hře, jak jsem to říkal už na tiskové konferenci. Také nás trápí koncovka, kdy máme tutové situace, které nedáváme. I když – pět gólů venku, to by měly být jasné tři body. Ale bohužel.

Tomáš Sedlák

Tomáši, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Celou dobu jsme tahali za kratší konec. Jenže nevyužíváme jasné situace, zato dostáváme hloupé góly. Dnes jsme dostali dva góly v naší přesilovce, nedáme přesilovku pět na tři, nevyužili jsme některé další přesilovky, co byly. Nedáme gól a inkasujeme po zbytečných chybách.

Zápas tedy ovlivnily hlavně taktické chyby?
Bohužel. Nehrajeme to, co si řekneme. Každý jakoby chtěl hrát podle sebe, potom je rozhozená celá lajna, je v tom zmatek a zbytečně ztrácíme puky.

Ve třetí třetině jsme sahali po vyrovnání, ale rozhodlo vyloučení za hru v šesti…
Tu situaci jsem úplně neviděl. Myslím, že jsme střídali a proletěl tam puk dva metry kolem, nikdo se jej ale nedotknul, nehrál. Mám za to, že bylo všechno podle pravidel a vyloučení být nemělo. Ale určitě se na to nemůžeme vymlouvat, protože jsme měli celý zápas na to, abychom to zvládli úplně jinak, v šedesáti minutách, což se ale nestalo.

Kdy se tedy podle vás lámal zápas?
Zápas se lámal, když jsme snižovali na tři dva, jenže v dalším střídání jsme hned inkasovali na 4:2. Tam se podle mě lámal zápas.

Osmibrankový příděl, co na to říkáte, jako obránce?
Osm gólů, byť venku, pořád to nemůžu vstřebat. Dostat tolik gólů v Kopřivnici, to nejde. Teď navíc jedeme do Poruby, potom máme volno a hned do Hodonína. Musíme se všichni zamyslet, protože asi nebudeme chtít dostat desítku, takže se musí něco radikálně změnit už v tréninku a v hlavách si to přebrat, že nejsme žádní mistři světa, kteří někam jedou vyučovat hokej.

Takže je třeba hru zjednodušit?
Musíme hrát to, co máme, co si řekneme. Tedy krátké přihrávky, srážet se. V Šumperku se hrálo vždycky srdíčkem a to momentálně chybí.

Do Kopřivnice dorazilo poměrně dost fanoušků ze Šumperka, má pro ně kapitán nějaký vzkaz?
Musím před fanoušky smeknout. Dorazilo jich opravdu dost a byli super. Jen je ještě znova musím poprosit o shovívavost, protože je to všechno náročné, do toho to dojíždění. Nicméně… Vymlouvat se na to nemůžeme. Dnes jsme měli jednoznačně vyhrát, byť nechci snižovat kvalitu soupeře. Tatra dobře bruslila, hrála jednoduše. Pokud nás fanoušci budou jezdit takto podporovat, tak věřím, že se jim začneme brzo odvděčovat výkony a výsledky na ledě.