Nové posily v týmu. Kdo to je?

Nové posily v týmu. Kdo to je?

Dominik Mihailescu, Michal Krobot, neděle 26.7.2020
Šumperští hokejisté pokračují v suchém přípravě na novou sezónu. Už na sraze, který se uskutečnil 13.7., bylo vidět, že se k mužstvu také přidaly nové tváře. Aktuálně s mančaftem kouče Sobotky trénují čtyři nováčci. Vesměs mladí hráči, ale s vysokými ambicemi a obrovskou motivací. Ostatně kouč i prezident klubu se vyjádřili, že právě to je ten důvod, proč letos budou nastupovat v CHANCE lize s mladým mančaftem. V tomto článku vám představíme nováčky, kteří právě teď trénují s mužstvem.

Obránci:

Dominik Věntus

Je devatenáctiletý obránce, který předchozí sezóny odehrál ve Vítkovické juniorce. Společně s Matějem Potočným, další posilou Draků, byl asistentem kapitána. V soutěži DHL Cup si připsal ve třiceti šesti zápasech pět gólů a šestnáct asistencí. Na trestné lavici strávil v sezóně 71 minut. Odchovanec opavského hokeje má na svém kontě jeden oficiální start mezi muži, a to konkrétně v sezóně 2018/2019 za celek HC Orli Orlová.

Foto: www.mladez.hc-vitkovice.cz

Štěpán Dudycha

Je obránce, který nastupoval i v minulosti za Mladé Draky. V předchozí sezóně hrál nejvyšší juniorskou soutěž, konkrétně v drese Mladé Boleslavi. Zahlédnout jste jej ale mohli také ve druhé lize. V nedokončené sezóně odehrál dohromady 11 zápasů za Havlíčkův Brod. V trikotu Mladé Boleslavi, kde nastupoval v DHL cupu, vstřelil jeden gól a na třináct jich přihrál. V další části soutěže, tedy SuperCup, se prosadil v osmi zápasech střelecky jednou a dvakrát asistoval. Dudycha tak bude dalším odchovancem Šumperka, který obleče dres s Drakem na hrudi.

Foto: Markéta Křížová (www.bkhb.cz)

Útočníci:

Tadeáš Král

Čtyřiadvacetiletý centr nastupoval v Třebíči. Statistiky mohou mást, jelikož za poslední 3 roky v Chance lize nasbíral pouze 38 bodů. Ovšem pomyslná křivka jeho produktivity jde prudce nahoru. V Horácké Slavii hrál 3. centra, ale i tak se svým pohybem a dobrou prací v ofenzivě dokázal prosazovat. V Chance lize se objevil ještě v drese Přerova. Svou mládežnickou kariéru pak zasvětil Kometě Brno.

Foto: Jiří Mokrý (www.hstrebic.cz)

Matěj Potočný

Další mladý, nadějný útočník, který se chce zapracovat do mužstva. Matěj je dvacetiletý centr, který je odchovancem havířovského hokeje. Už v sezóně 2016/2017 si zahrál za toto mužstvo Chance ligu. V pěti zápasech se prosadil střelecky jednou a na dvě branky přihrál. Loni za ostravskou dvacítku odehrál v DHL Cupu 33 utkání a posbíral 26 bodů, z toho 20 nahrávek. Potočný by měl patřit mezi forvardy, kteří budou tvořit hru.

Foto: Karel Švec (Český hokej)

Další hráči by se měli k mančaftu připojit v pondělí 3.8. V tento den vám také i o nich přineseme informace.