Navážou Draci na dobré výkony venku? Ve středu je čeká Ústí

Navážou Draci na dobré výkony venku? Ve středu je čeká Ústí

Michal Krobot, úterý 16.2.2021
Po krátké přestávce Draci předvedli sympatický výkon v Přerově, kde v gólové přestřelce nestačili na Zubry. Teď šumperské hokejisty čeká zápas na domácím ledě s Ústí nad Labem. Po smolné šňůře devíti porážek v řadě Draci nastartovali novou sérii, ve které naopak budou cílit k třetímu bodovému zisku za sebou. Soupeř si naopak jede pro čtvrtou výhru v měsíci, přičemž naposled porazil o jednu branku Kladno. Otázkou je, zda si Draci přivezli formu z venkovních klání i domů. Duel startuje ve středu 17. února v 18:00.

Pojďme se podívat na nebezpečí, které Draky čeká.

Útočníci

Kanadskému bodování vévodí Michal Trávníček (12+14) a ofenzívu Ústí nad Labem vede více než dobře. Těsně za ním stojí Jiří Severa (7+15) a Daniel Vrdlovec (6+12). Mezi nebezpečné střelce potom patří včetně Michala Trávníčka také Martin Tůma, který v dosavadním průběhu sezónu vstřelil devět branek.

Michal Trávníček je současně nejproduktivnějším útočníkem v přesilových hrách (Foto: Karel Dvořáček).

Obránci

V obraně lze jen těžko vyzdvihnout jedno jméno. Nejvíc bodů nasbíral Jiří Drtina (3+8) a hned šest z jeho bodů jsou z přesilových her. Zároveň je na tom mezi obránci nejlépe v hodnocení plus/minus, kde má sedm kladných bodů. Za ním je hned trojice beků se stejným počtem bodů. Karel Klikorka (2+8), ale tento muž k tomu stihl odehrát 19 zápasů v Extralize za Mladou Boleslav. Dále potom jsou Štepán Havránek (2+8) a Vladimír Brož (0+10).

Obránce s číslem 58 jsme dokonce mohli vidět na posledním juniorském šampionátu v Edmontonu (Foto: Karel Dvořáček).

Brankáři

Jedničkou Slovanu je bezpochyby Petr Hamalčík, který v letošním ročníku CHANCE ligy odchytal 14 zápasů s procentuální úspěšností 92,6%. Jeho průměr gólů inkasovaných na utkání činí 2,27. Dohromady nasbíral 388 úspěšných zákroků a šestkrát dovedl svůj tým k vítězství. V několika posledních zápasech se do branky Ústí podíval sedmnáctiletý Oliver Šatný, který zatím nastoupil ke třem duelům a hned dvakrát odcházel jako vítěz.

V lednovém střetnutí s Draky však chytal úplně jiný gólman. Byl to Marek Schwarz, který letos startoval v dresu Slovanu osmkrát (Foto: Karel Dvořáček).

.

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 17. února, 18:00

Místo utkání: Škoda aréna, Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz