Moučka odchází na Slovensko: Může tam bojovat o extraligu, vysvětluje Velčovský

Moučka odchází na Slovensko: Může tam bojovat o extraligu, vysvětluje Velčovský

Dominik Mihailescu, úterý 16.2.2021
Šumperk opouští jeden z nejzkušenějších hráčů. Jaroslav Moučka se loučí s Draky a míří na Slovensko. Konkrétně si zahraje v dresu Spíšské Nové Vsi, která má ambice postupu do extraligy. „Hráči jsme vyhověli. V novém týmu bude mít o co hrát a tím si může i prodloužit sezónu,“ komentoval odchod osmadvacetiletého forvarda ředitel klubu Vladimír Velčovský. Moučka nastupoval v první formaci a v posledním duelu proti Přerovu si připsal dva body za gól a asistenci.

Šumperk tak dohraje sezónu bez centra první formace. Tím ovšem nastává příležitost pro další, mladší hráče, kteří mohou ještě v posledních týdnech Chance ligy zabojovat o místo v kádru pro příští sezónu.

„Uvolnění hráče zapadá do klubové strategie. Chtěli jsme Jardu uvolnit do klubu, kde je o co hrát a tím mu prodloužit sezónu,“ vysvětluje rozhodnutí Velčovský. Spíšská Nová Ves je v první hokejové lize klubem, který má nejvyšší ambice.

Jaroslav Moučka v Šumperka bojoval jak Drak (Foto: Věra Václavková).

„Jardovi Moučkovi děkujeme za perfektní služby ve prospěch klubu a přejeme vše nejlepší v novém působišti,“ dodává na závěr Velčovský.

Jaroslav Moučka odehrál v Šumperk 13 utkání. V nich si připsal dohromady deset bodů. Shodně za 5 gólů a 5 asistencí. Ve statistice plus/mínus si připsal tři záporné body.