Mezi nejlepšími hráči měsíce října podle CHANCE ligy hned dva Draci!

Mezi nejlepšími hráči měsíce října podle CHANCE ligy hned dva Draci!

Alena Ryšavá, sobota 31.10.2020
CHANCE liga na konci každého měsíce vyhlašuje šest nejlepších hráčů. V měsíci říjnu se do top výběru dostali dokonce dva zástupci z řad Draků. Do říjnové sestavy byl vybrán strážce šumperské klece Marek Peksa. Oceněna byla také šumperská defenzíva a kapitán Draků Petr Gewiese. Kromě šumperských hokejistů byli zbývajícími čtyřmi nejlepšími hráči vyhlášeni: obránce Tomáš Hanousek (HC Benátky nad Jizerou) a útočníci Marek Zachar (HC Benátky nad Jizerou), Tomáš Pitule (Rytíři Kladno) a Martin Heřman (HC Stadion Vrchlabí). Čím přesně zaujali šumperští hráči a proč můžeme být na výkony těchto dvou Draků obzvláště pyšní?

MAREK PEKSA

Brankářem CHANCE ligy pro měsíc říjen se stal Marek Peksa. Šumperská jednička odchytala 8 zápasů. Mezi tři tyče se tak Peksa nepostavil pouze jedenkrát, během zápasu proti Porubě. Se 484 odchytanými minutami, patří Peksa mezi tři nejvytíženější brankáře CHANCE ligy. Šumperský žolík přinesl svému týmu dvě výhry, konkrétně z utkání proti Frýdku-Místku a Prostějovu. V zápase proti frýdecko-místeckým Rysům, které Draci doma skalpovali 5:0, si Peksa dokonce připsal první čisté konto v sezóně. Na šumperského gólmana letělo celkem 282 střel z nichž 256 zlikvidoval. V počtu střel proti i v počtu zlikvidovaných střel drží Peksa první místo v CHANCE lize. Peksova úspěšnost je 90,78 %. Celkem šumperský brankář obdržel 26 branek a jeho gólový průměr na zápas je 3,22. Peksa si také připsal celkem 4 trestné minuty. Rovněž v této disciplíně drží šumperská jednička první místo mezi všemi strážci klece v druhé nejvyšší hokejové lize.

Marek Peksa se svými skvělými výkony zařadil na post jedničky sestavy měsíce října celé CHANCE ligy (Zdroj: Facebook CHANCE ligy).

PETR GEWIESE

Do top dvojice obránců se dostal i šumperský kapitán Petr Gewiese. Zadák odehrál všechna utkání letošní sezóny a celkový čas, který na ledě strávil 244:35 minut, je nejvyšší v celé CHANCE lize. V průměru na zápas stráví Gewiese na ledě 27:13 minut. S tímto časem také drží prvenství mezi všemi hráči druhé nejvyšší soutěže. Nejvyšší je i průměrný čas na jedno střídaní, který je u Gewieseho 1:03 minut. Šumperský kapitán nasbíral zatím 9 (6+3) kanadských bodů. Šest branek a čtyři asistence Gewieseho zařazují mezi top 4 obránce v CHANCE lize. Mezi šumperskými hráči je kapitán vůbec nejproduktivnějším hráčem, a to nejen mezi zadáky. Není se čemu divit, protože šumperský tahoun má také nejvyšší počet střel z celé CHANCE ligy, konkrétně jich na brankáře soupeře vyslal celkem 46.Šumperský kapitán také drží nulu v počtu trestných minut za letošní sezónu.

Kapitán Draků Petr Gewiese drží mezi obránci CHANCE ligy mnoho prvenství, není tedy divu, že byl zařazen do sestavy měsíce října (Zdroj: Facebook CHANCE ligy).