Klub se loučí s deseti hráči. Kdo v šumperském dresu už nebude pokračovat?

Klub se loučí s deseti hráči. Kdo v šumperském dresu už nebude pokračovat?

Vanessa Vařeková, neděle 8.5.2022
Šumperská soupiska pomalu ale jistě nabírá konkrétní podobu. Před pár dny jsme oznámili první jména hráčů, kteří se rozhodli v týmu pokračovat i v následující sezóně. Nicméně každá mince má dvě strany a k příchodům a prodlužování smluv patří i odchody. Celkem deset hráčů, kteří se výrazně podíleli na udržení Chance ligy v Šumperku, se rozhodli zvolit jinou cestu.

Dres Draků v sezóně 2022/2023 už neoblékne dosavadní kapitán mužstva Denis Kindl, který přijal nabídku Zlína. V Šumperku dále nepokračují všichni tři gólmani, Vojtěch Mokry, Richard Běhula a Matěj Křupka. Z obránců pak Draky opouští Martin Pěnčík a Jakub Březák. V útoku už trenéři nebudou moct počítat s Tomášem Vildumetzem, Petrem Kratochvílem, Danielem Spratkem a s Rokem Macuhem.

Vyjádření hlavního trenéra Lukáše Majera

„Všem klukům, kteří z původního týmu, z jakýchkoliv důvodů odcházejí, je třeba poděkovat. Ať je to jak chce, do konce života a již celou další historii šumperského hokeje budou všichni členové týmu ze sezóny 2021/2022 podepsáni pod tím, že v sezóně, kdy sestupovalo až 5 týmů, dokázali zachovat prvoligovou příslušnost v našem městě. Ještě jednou děkujeme za odvedené služby a přejeme klukům pevné zdraví a mnoho štěstí v osobním životě.”

(Foto: Věra Václavková)