Jsem překvapený, jak je Šumperk krásné město. Příští rok bude masakr, hlásí Ondřej Hrachovský

Jsem překvapený, jak je Šumperk krásné město. Příští rok bude masakr, hlásí Ondřej Hrachovský

Michal Krobot, FOTO: Lukáš Filipec, úterý 22.6.2021
V posledních letech hrál za Frýdek-Místek a Oceláře z Třince. Nyní bude oblékat Ondřej Hrachovský dres Šumperka. Minulá sezóna sice nebyla podle jeho představ, ale v té nadcházející je i se zbytkem týmu odhodlaný uspět. Hrachovský je schopen pomoct týmu nejen v obranných řadách: „Myslím, že mám střelu, kterou můžu využít,“ prohlásil nový obránce.

Můžete prozradit, jak se zrodil váš přestup sem do Šumperka?

Po sezóně ve Frýdku-Místku probíhala obměna kádru a mně nebyla nabídnuta smlouva. Měl jsem sice více nabídek, ale… Pan trenér Janeček má dobré představy a jasný cíl. Jeho filozofie se mi líbí. Proto jsem si zvolil Šumperk.

Jak na vás zapůsobilo místní prostředí?

Byl jsem velice překvapený, jak je Šumperk krásné město. I co se týče sportovních možností. Můžeme chodit například do haly a máme k dispozici veškeré vybavení, které potřebujeme. Nečekal jsem, že je to tu až tak sportovně založené. Ještě k tomu jsme v horách a dýcháme čistý vzduch. Super!

Šumperku ani Frýdku se loňský ročník výsledkově nepovedl. Jaké máte očekávání od příští sezóny?

Podle toho, jaký máme tým a jak nám funguje letní příprava myslím, že sezóna bude dobrá. Padají čtyři týmy. Takže od příští sezóny očekávám masakr. My se budeme snažit, aby se nám vydařila po všech stránkách. To je hlavní.

Střelu příklepem měl lepší už odmalička. (Foto: Jan Velčovský)

Máte stanovenou nějakou individuální metu?

Takovéto cíle si nedávám. Soustředím se na tým. Kdybychom udělali předkolo, nebo play-off. To by byl úspěch. Na osobní statistiky nehledím.

Co říkáte na přípravu pod trenéry Janečka s Majerem?

Je to zcela odlišný styl, oproti mým minulým přípravám, ale můžu říct, že tato letní příprava mi doslova sedla. Teda budu v to doufat (směje se). Je to dané tím, že pan trenér se drží svého stylu a nezasahuje do průběhu. Párkrát jsem totiž zažil, že koučovi přišel trénink málo, tak nám ještě naložil. Co se týče tohoto, pánové Janeček s Majerem to mají parádně nastavené. Většinou se letní přípravy vlečou, ale nám ne. Pěkně nám to ubíhá. I to je podle mě dobré znamení.

Jak hodnotíte florbalový zápas?

Parádní zpestření. Ať už fotbal, nebo florbal. S klukama jsme si to perfektně užili. Nebyl to jen takový srandovní zápas. Bylo to opravdu na bázi tréninku. Ani v jednom případě nás soupeři nešetřili. Taky se mi líbí, když se zase na chvíli dostanu do soutěžního módu, kdy hraji proti někomu cizímu.

Ondřej Hrachovský slavící gól. (Foto: Hokej.cz)

V předposlední sezóně jste nasázel dvanáct gólů a loni žádný. Čím to bylo?

Kvůli přesilovce. Dva roky zpátky jsem chodil na přesilovou hru a z toho jsem vstřelil většinu gólů. Loni jsem na přesilovku moc nechodil. Myslím, že mám střelu, kterou můžu využít. Jen když hraji pět na pět, nemám tolik času. Tehdy jsem taky dal několik gólů hned v prvních zápasech a obrovsky mi narostlo sebevědomí. Takže to bylo i v hlavě. Loni jsem chtěl čím dál víc a čím dál víc to nešlo…

V CHANCE lize máte pověst hráče s parádním „golfákem“...

Vždycky jsem měl střelu golfákem lepší než zápěstím. Když mi přijde puk na hokejku a vystřelím, tak cítím, jestli to bude gól nebo ne. Za střelce se nepovažuji, ale opřít se do toho nebojím. Taky už těch zlomených hokejek bylo…

Na závěr tu mám pro vás pár otázek. Dám vám na výběr ze dvou možností. Vyberte, prosím, tu, která je vám bližší.

Pěstní souboj nebo klidná hra?

Pěstní souboj.

Střela z první nebo po zpracování?

Z první.

Posilovna nebo venkovní trénink?

Posilovna.

Klička nebo přihrávka?

Přihrávka.