Dvougólový Jaroš: Každý chce porazit Šumperk

Dvougólový Jaroš: Každý chce porazit Šumperk

Dominik Mihailescu, neděle 26.1.2020
Hokejisté Šumperka nedokázali v rámci 35. kola porazit Drtiče z Hodonína. V tomto duelu dokonce Draci prohrávali 0:4. V závěru zápasu se podařilo snížit na rozdíl jedné branky. U všech tří gólů pak byl šumperský útočník TADEÁŠ JAROŠ. Odchovanec opavského hokeje dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. Sám v rozhovoru po závěrečné siréně přiznal: „Trenér nám říkal po druhé třetině, že je to 0:4, ať s tím něco jdeme udělat, že je jedno, jestli prohrajeme 0:4 nebo 0:8.“

Tadeáši, zápas sice skončil výsledkem 3:4, ale branky Draků padly až v úplném závěru…

Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Hodonín má aktuálně formu, což jde vidět v předchozích výsledcích. Do teď byl každý zápas s nimi vyrovnaný. Posledně nám to tam sice napadalo, ale i přesto si myslím, že odehráli dobrý duel.

Co se týče dnešního zápasu, tak první dvě třetiny nás přehrávali. My jsme nevěděli, co s tím máme dělat. Trenér nám říkal po druhé třetině, že je to 0:4, ať s tím něco jdeme udělat, že je jedno, jestli prohrajeme 0:4 nebo 0:8. V té třetí třetině jsme dali šťastný gól, Vachy mě tam krásně našel a pak jsme začali proměňovat i šance. Škoda, že jsme nevyužili i další, protože bychom mohli vyrovnat zápas. Ale myslím si, že za ty předchozí dvě třetiny jsme si bod nezasloužili.

Je důležité, že jste v závěru začali střílet góly, i přestože jste nevyhráli?

Určitě je to pro nás super. Trenér nám říkal, pojďme si tu poslední dvacetiminutovku užít, zkusme jí vyhrát, ať máme aspoň dobrý pocit z jedné třetiny. Povedlo se nám zlomit to střelecké prokletí, a to si teď můžeme vzít i do dalších zápasů. Jsem pyšný na kluky, že jsme to nevzdali v hlavách, a že jsme si řekli, že hokej se hraje šedesát minut.

Vaše lajna vstřelila v tomto duelu tři branky. Jste za to rádi?

Je úplně jedno, kdo ty góly dává. My jsme dneska sice dali tři góly, ale prohráli jsme. V minulých zápasech zase bodovala druhá a třetí lajna. Je to pro nás samozřejmě dobře, že se vracíme do nějaké vlny, přeci jen jsme první lajna a góly se od nás očekávají.

Prohra s Kopřivnici, teď s Hodonínem. Leckoho napadne otázka, jestli jste se spíš nespokojili s náskokem, který aktuálně máte v tabulce před druhým celkem…

To si nemyslím. Každý tým si projde nějakou menší krizí. Hodonín jí měl také před tou svou šňůrou. Na tréninku momentálně dřeme, ale máme každý zápas těžký. Na nás se totiž chce každý vytáhnout, každý chce porazit Šumperk a udělat s ním nějaký bod.

Teď vás čeká další z nepříjemných soupeřů, a sice Žďár nad Sázavou. Tento tým Vás už jednou porazil…

Oni doma rozhodně nebudou hrát defenzivně. My si tam prostě musíme jet pro tři body, ale čeká nás tam velice těžké utkání. S nimi jsme hráli vždy vyrovnané duely. A jak už jsem říkal, pro nás je každý zápas těžký, zvlášť když máme nějakých dvacet bodů náskok.

Nemáte při tom náskoku v hlavách už tak trochu play-off?

Play-off ještě neřešíme. Ještě tu máme stále základní část. Spíš se na něj chystáme, abychom byli na něj připravení a tam předvedli to nejlepší, co v nás je.

Foto: Věra Václavková