Dva hráči národního týmu do 18 let budou hrát v Šumperku

Dva hráči národního týmu do 18 let budou hrát v Šumperku

Dominik Mihailescu, FOTO: Slovenský zväz ľadového hokeja, pátek 8.1.2021
Vedení šumperského hokeje získalo do kádru dva talentované hráče, kterým dá během této sezóny příležitost. Martin Sobotka může do svého týmu použít místního odchovance Jana Kučeru a Tomáše Machů. Oba hráči jsou velice talentovaní a reprezentují Českou republiku v rámci výběru do osmnácti let.

„Tomáš Machů je obrovský talent a klub měl o něj dlouhodobě zájem. Až nyní se nám jej podařilo získat, jsme za to rádi,“ prozradil Vladimír Velčovský. Machů je obránce, který již v letošní sezóně nastoupil za Přerov. Vlastníkem práv na hráče jsou Vítkovice.

K dispozici v útoku by měl být Jan Kučera, syn slavného šumperského hráče Radka Kučery. Svůj hokejový talent zdědil po otci a taktéž je reprezentantem do osmnácti let. „Jan Kučera je místní odchovanec. Proč by měl hrát někde jinde a ne v Šumperku? Klub se dlouhodobě snaží, aby talentovaní hráči z naší líhně nastupovali v A-týmu a sbírali zkušenosti se seniorským hokejem,“ vyjádřil se na adresu dalšího hráče prezident klubu.

Jan Kučera je syn Radka Kučery. Zatím nejúspěšnějšího trenéra v historii šumperského hokeje (Foto: Věra Václavková).

Oba hráči mají aktuálně sedmnáct let, takže jsou vkladem do budoucnosti. Draci mají sice nyní mladý kádr, ale právě tito hráči by mohli být v budoucnu členy základní sestavy. Při tvorbě mužstva se zejména vyhlíží do příští sezóny.