Draky čeká poslední zápas roku 2019, přivítají Žďár nad Sázavou

Draky čeká poslední zápas roku 2019, přivítají Žďár nad Sázavou

Jaroslav Svoboda, pátek 27.12.2019
Zatímco fanoušci Draků se mohli o Vánocích pomnít, členové hráčského kádru se s pojídáním cukroví a dalších pochutin museli držet zkrátka. Ještě 28. prosince je totiž od 17:00 čeká poslední utkání kalendářního roku 2019, když na své půdě přivítají SKLH Žďár nad Sázavou. Šumperk má soupeři rozhodně co oplácet, byl to právě výběr Plamenů, kdo jako první porazil Draky v této sezóně. Teď mají svěřenci Martina Janečka splatit dluh a zároveň udělat vítěznou tečku za rokem 2019.

Draci vstupují do utkání s bilancí 64 bodů z 25 zápasů. Tedy s obrovským náskokem 15 bodů na druhý tým tabulky, Havlíčkův Brod. Parádní výchozí pozice do zbývajícího úseku základní části. Žďár nad Sázavou je v tabulce aktuálně sedmý, na účast v playoff ztrácejí Plameny dva body. Na druhou stranu, šestý Nový Jičín má jedno odehrané utkání navíc. Boj o šestku pro vyřazovací část sezóny bude určitě ještě zajímavý.

Poměrně nedávno procházely Plameny herní krizí, prohrály čtyřikrát v řadě. Ovšem tři z těchto zápasů odehrál Žďár s týmy ze špice tabulky, kromě překvapivé prohry s Moravskými Budějovicemi. V posledním kole však Plameny zabraly v nejdůležitější chvíli, porazily totiž právě nejbližšího soupeře v boji o playoff, Nový Jičín. A to doma poměrem 4:0.

V souvislosti s právě probíhajícím mistrovství světa si pak v pozvánce na utkání dovolím jednu odbočku. Z líhně Žďáru nad Sázavou pochází útočník Jaromír Pytlík, který již v tanagerském věku dokázal dávat góly v playoff 2. ligy. V šestnácti letech pak ve druholigové soutěži nasbíral 25 bodů! Neskutečný. Co ale přidává na kreditu měst v řadách účastníků 2. ligy Východ je skutečnost, že není jediným klukem, který hokejově vyrostl na ledě, kde se tato soutěž momentálně hraje. V Havlíčkově Brodu prošel mládeží Michal Teplý, hodonínskou mládeží pak Radek Kučeřík. Z líhně Kopřivnice pochází Adam Raška a nás může těšit, že Mladí Draci naučili první hokejové krůčky Tomáše Dajčara, který však již delší dobu působí v Olomouci.

Utkání 28. kola 2. hokejové ligy, skupiny Východ, začne v sobotu 28. prosince v 17:00. Věříme, že přijdete Draky v období mezi svátky podpořit a pomoci jim zakončit úspěšný kalendářní rok.

VÁNOČNÍ TRÉNINK S DRAKY

Hned ráno po utkání, tedy 29. 12. 2019 můžete od 9 hodin dorazit na vánoční trénink s Draky, akci spolupořádanou klubem a spolkem DraFans. Vstup je samozřejmě zdarma. Tak si přijďte zahrát hokej se svými oblíbenci, nebo se jen podívat, vyfotit se, nebo si odnést autogram!

INFORMACE O UTKÁNÍ

DRACI PARS ŠUMPERK - SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU
datum: 28. prosince 2019 v 17:00
rozhodčí: Ivan Čuňočka - Marek Bubela, Henrik Kráľ
ŠKODA Aréna Šumperk

vstupenky: 70 Kč
textový online přenos: www.onlajny.com