Draci znají plán přátelských zápasů

Draci znají plán přátelských zápasů

Tomáš Ostřanský, úterý 5.6.2018
Poslední dva ročníky poznamenala rekonstrukce zimního stadionu. Letos by však práce na opláštění budovy neměly výrazně zasáhnout do prostoru hrací plochy, Draci tak mohou směle plánovat přípravné zápasy na domácím ledě. Ovšem ani výjezdům se šumperský klub bránit nebude. Slovenský trip a výjezd do Polska tak hokejistům zpestří srpnovou část přípravy.

Draci letos v přípravě nechtějí měřit síly s týmy druhé ligy. Nejde ani tak o kvalitu zápasů, jako spíš o fakt, že vzájemných soubojů bylo v loňské sezóně až příliš a je třeba poznat také jiné styly hokeje.

Přesto se s jedním z nedávných soupeřů utkají, hned první přípravu totiž odehrají 7. srpna doma proti Porubě, která již skládá tým pro WSM Ligu. Následovat bude domácí utkání s týmem ze Slovenska, soupeřem bude buď Skalica, nebo Povážská Bystrica. Dalším bodem v přípravném programu je trip po třech soupeřích rovněž ze Slovenska. Na tento hokejový zájezd by již měla odjet drtivá většina hráčů, ze kterých se bude skládat finální soupiska pro druholigové boje.

Po návratu ze Slovenska čekají Draky domácí zápasy s polským extraligistou z Jastrzebie a Přerovem, tedy týmem hrajícím tuzemskou druhou nejvyšší soutěž. Na ligovou generálku potom pojedou na oplátku Draci do Polska, kde se opět střetnou s Jastrzebie.

Plán zápasů vám přinášíme v přehledné infografice, časy začátků utkání jsou zatím v jednání.