Draci znají ligový program: sezonu odstartuje pikantní souboj, kdy přijede nováček?

Draci znají ligový program: sezonu odstartuje pikantní souboj, kdy přijede nováček?

Redakce, sobota 21.5.2022
Chance ligový ročník 2022/2023 se pomalu a jistě blíží. Mezitím co kluby pečlivě staví mužstva a střádají plány do nové sezony, bylo odtajněno rozlosování soutěže. Šumperský celek absolvuje pod vedením trenéra Lukáše Majera 52 kol. Těšit se můžete na tradiční krajské derby, nebo souboj s nováčkem ze Zlína. Počet týmů v lize bude po minulé sezoně 14 a Draci by tak v žádném kole neměli stát.

Šumperské hokejisty čeká jistě velmi těžký, ale také zajímavý start. V úvodním kole totiž změří své síly s finalistou loňského play-off Vsetínem. V sobotu 17. září se Pars poprvé představí před domácím publikem proti Beranům. Do tohoto souboje se také postaví bývalý kapitán Denis Kindl jako nová posila Zlína.

S krajskými rivaly se Draci poprvé střetnou v rámci 7. a 8. kola. Nejprve bude hráče čekat venkovní boj v Prostějově a o čtyři dny později přijedou do Škoda arény Zubři. Další porce lokálních střetů potom proběhne v polovině listopadu, na přelomu roku, nebo v poslední čtvrtině soutěže.

Závěr základní části okoření zápasy s Frýdkem-Místkem, Kolínem, Porubou a Vrchlabím. Kompletní rozpis utkání naleznete zde.

Momentka z napínavého derby předchozí sezony (Foto: Věra Václavková).