Draci zahájili letní přípravu na novou sezónu

Draci zahájili letní přípravu na novou sezónu

Vanessa Vařeková, středa 1.6.2022
Je tomu měsíc a několik dní, co Drakům skončila prvoligová sezóna 2021/2022. A přesně takový krátký časový úsek mělo vedení šumperského hokeje spolu s trenéry k dispozici pro sestavení alespoň většinové části nového týmu. Cíl to byl rozhodně náročný, přesto se ho podařilo naplnit. Poslední květnové pondělí se tak v prostředí šumperské ŠKODA Areny sešlo celkem šestnáct hráčů a spolu s trenéry oficiálně zahájili letní přípravu na nový ročník Chance ligy.

Úderem pravého poledne si v kabině již tradičně vzal slovo majitel klubu Vladimír Velčovský. Přivítal nové i staré tváře a nastínil klubové vize pro nadcházející sezónu. Poté k hráčům promluvili i trenéři. „Měli jsme jen krátký proslov, protože tu nejsme od toho abychom seděli a bavili se, ale od toho, abychom pracovali. Takže asi takto nějak vypadalo dnešní zahájení,“ prozradil hlavní trenér Draků, který byl především rád za to, že se po dlouhé době sešli v hojném počtu. „Kdyby mi někdo 21. dubna večer řekl, že tu za 5 týdnů budeme mít téměř plnou kabinu, tak bych tomu asi nevěřil,“ přiznal Majer a dodal: „Chtěl bych moc poděkovat vedení a celému realizačnímu týmu za to, že se nám povedlo ten tým z nějakých 90 % sestavit.“

V pozdních odpoledních hodinách pak mužstvo ve dvou skupinách absolvovalo první tréninkovou jednotku, která byla zaměřena na sílu a strukturální rovnováhu. První část tohoto tréninku se odehrávala v útrobách zimního stadionu, kde si Peter Pútec spolu s Davidem Švagrovským připravili první sérii cviků. Na druhou část se hráči posléze odebrali do posilovny. Od dalšího dne pak už Draci najeli na tradiční režim dopoledních tréninků.

Celá suchá letní příprava bude trvat sedm týdnů, přičemž první tři týdny budou probíhat ve skupinách. Poté bude následovat společný týden, což znamená, že se k mužstvu připojí také hráči, kteří mají individuální přípravu. A zbylé tři týdny budou ve stejném režimu jako na začátku. „K tomu společnému týdnu bych chtěl doplnit, že se klub snaží připravit akce tak, aby mužstvo bylo blíže i k fanouškům. Takže určitě nebude chybět třeba tradiční fotbalový zápas. A musím říct, že za ty momenty, které jsme tu prožili loni v závěru sezóny, se na společný čas s fanoušky moc těšíme,“ nastínil trenér plán společné přípravy a zavzpomínal na neuvěřitelnou podporu fanoušků v závěru sezóny, která výrazně pomohla k udržení první ligy.

Jak konkrétně bude vypadat tréninkový plán suché přípravy a na co se bude tým nejvíce zaměřovat, to byl nejspíš největší oříšek pro trenéry. Draci jsou totiž ovlivněni tím, že příprava bude probíhat pouhých sedm týdnů, přičemž podle slov Lukáše Majera by bylo ideálních devět. Jenomže čas je přesně to, co Drakům chybí. Nakonec to Peter Pútec s Davidem Švagrovským dali dohromady po konzultaci se spoustou odborníků. „Máme udělanou periodizaci celé přípravy. Zaměřujeme se hlavně na silovou část a postupně pak budeme sjíždět celou tu pyramidu, kterou jsme si vytvořili. Na druhou stranu teď je to období, kdy je potřeba se dát dohromady po uplynulé sezóně a uzdravit se. Myslím si, že příprava bude pro kluky hodně pestrá a jestli bude dobrá, to se prostě ukáže až na ledě,“ je si vědom trenér Draků.

Kromě zmiňovaných konzultací se všichni tři trenéři na začátku května zúčastnili speciálního soustředění v Praze, kde se spolu s kondičním trenérem pražské Sparty, Davidem Skřivánkem, věnovali detailnímu rozboru off-season a správnému nastavení jednotlivých fází. „Samozřejmě ten proces sebevzdělávání nikdy nekončí. Na začátku května jsme s mým dlouholetým kamarádem Davidem Skřivánkem a s Dominikem Kodrasem konzultovali silovou část přípravy. Oba to jsou výborní kondiční trenéři. Kodras připravuje český národní tým, Skřivánek zase extraligovou Spartu. A nás zajímal hlavně jejich názor na tu situaci, kdy bylo pro nás těžké trefit ten správný balanc, protože někteří hráči měli pauzu od 21. dubna, jiní třeba už od 2. března. Z tohoto důvodu bylo potřeba nějakým způsobem sladit tu přípravu a připravit jí jako jeden celek,“ objasnil Lukáš Majer.