Draci se sešli k prvnímu tréninku

Draci se sešli k prvnímu tréninku

Redakce, pondělí 4.6.2018
První červnové pondělí se před zimním stadiónem v Šumperku sešli Draci k prvnímu společnému tréninku. Přivítal je ředitel klubu Vladimír Velčovský, společně s trenérským duel Jozef Zavadil – Zdeněk Novosad. Dvaadvacet hráčů na startu letní přípravy je hezké číslo, je třeba ale dodat, že někteří hráči se k týmu připojí později, s dalšími klub stále jedná a naopak, někteří hráči u trenérů neuspějí a do ligových bojů v dresu Šumperka nezasáhnou.

Vladimír Velčovský hráče přivítal a vysvětlil nově příchozím, jak to v Šumperku chodí. Představil rovněž uvažovaný herní systém pro druhou ligu, který by měl být do středy definitivně potvrzen. Dle jeho slov mají zejména obranné řady vysokou kvalitu již nyní, na začátku přípravy. Klub pro to nastaví sportovní cíle o něco výše, než v loňské sezóně.

Trenér Jozef Zavadil potom hráče upozornil, že příprava bude poměrně náročná a od všech požaduje stoprocentní přístup. Trochu zalitoval, že je „suchá“ fáze přípravy pouze pětitýdenní, neboť optimum je podle zkušeného trenéra o dva týdny víc. Na druhé straně hráče uklidnil, že je nebude hodnotit podle atletických výsledků, protože jej zajímají především výkony na ledě.

Po této úvodní dvacetiminutovce se šli hráči převléct do sportovního a letní příprava šumperských Draků tak byla oficiálně zahájena.

Hráči pro letní přípravu:

brankáři: Matej Kristín, Ondřej Haloda, Dalibor Venouš, Jan Faltus

obránci: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Michael Janota, Marek Haloda, Jakub Kužílek, Jan Moučka, Jaroslav Habrman, Michal Kaláb, Nikolai Tolokonnikov

útočníci: Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Jakub Müller, Luka Petelin, Michal Horký, David Haluza, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp

hráči pro přípravu na ledě: Ludvík Rutar, Karel Plášek, Michal Romančík