Draci oznamují velký comeback! Po dlouhých deseti letech oblékne šumperský dres zkušený obránce Martin Novotný

Draci oznamují velký comeback! Po dlouhých deseti letech oblékne šumperský dres zkušený obránce Martin Novotný

Vanessa Vařeková, úterý 11.6.2024
Vedení šumperského hokeje odkrylo další karty pro nadcházející druholigový ročník a tentokrát z rukávu vytáhlo rovnou eso! Po dlouhých deseti letech se do svého mateřského klubu vrací urostlý obránce s více než stovkou extraligových startů, Martin Novotný. Skvělou zprávou je rovněž setrvání šikovného útočníka a loňského kapitána týmu, Tadeáše Jaroše. To ale není zdaleka vše. V kádru Draků se objeví i zcela nová tvář. Útočné řady posílí jednadvacetiletý odchovanec Olomouce, Tobiáš Handl.
SKUPINA ČEZ

Martin Novotný znovu Drakem!

Pětatřicetiletého šumperského odchovance asi nemusíme příliš dlouze představovat. Martin Novotný své hokejové začátky spojil právě se místním stadionem a zde si také odbyl svoji premiéru mezi seniory. Ve svém rodném městě strávil celkem osm sezón, během kterých zažil nejen vzestupy, ale i pády. V podhůří Jeseníků sice nepatřil zrovna k produktivním hráčům, respekt si však sjednat uměl a na ledě tvrdě dřel. Doma se mu však z řad veřejnosti nikdy nedostalo patřičného uznání.

Na začátku sezóny 2015/2016 se tak rozhodl pro změnu prostředí a Šumperk vyměnil za nedaleký Přerov. A právě přerovské angažmá se ukázalo být tím zlomovým v jeho hokejové kariéře. V dresu Zubrů se Martin Novotný prezentoval natolik dobrými výkony, že si řekl o šanci v české nejvyšší hokejové soutěži. Zájem o jeho služby projevil extraligový Zlín, který si jej z Přerova také nakonec stáhl. V extralize odehrál Novotný celkem 141 utkání s bilancí 9 gólů a 11 asistencí. Během této štace také pravidelně vypomáhal prvoligovému Přerovu či Prostějovu.

U Beranů šumperský rodák setrval i po pádu z nejvyšší české hokejové soutěže, a to až doposud. Nyní je však připraven vrátit se do míst, kde dělal své první hokejové krůčky. Bezpochyby se tak jedná o jednu z nejvýraznějších posil pro nadcházející sezónu.

Tadeáš Jaroš pokračuje! Šumperk si pojistil služby jednoho z nejproduktivnějších hráčů

Další sezónu v šumperském dresu přidá loňský kapitán A-týmu, Tadeáš Jaroš. Třicetiletý útočník neměl úplně ideální start do sezóny, postupem času se ale se svojí rolí v týmu dokázal sžít a se 39 body se stal druhým nejproduktivnějším hráčem Draků. Jeho nejsilnější stránkou je především práce v předbrankovém prostoru, skvěle si však vede i na vhazování. Letos by tak měl znovu patřit ke stěžejním hráčům mužstva.

Draci vítají novou tvář! Ofenzivní řady posílí Tobiáš Handl

Jednadvacetiletý 196 centimetrů vysoký forvard hokejově vyrůstal v nedaleké Olomouci, kde si prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Do seniorského hokeje poprvé nakoukl už ve svých šestnácti letech, a dokonce rovnou do toho extraligového. Křest ohněm ale Handl zvládl bravurně, neboť si hned ve své první sezóně mezi muži připsal dost možná jeden z nejdůležitějších gólů své hokejové kariéry proti Litvínovu. V nejvyšší hokejové soutěži odehrál celkem 62 zápasů a pár startů přidal i v první lize za Havířov či Jihlavu. Cenné zkušenosti však sbíral i v mládežnických reprezentacích.

Poslední rok strávil v jihlavské Dukle, za kterou ale odehrál pouhých 21 utkání. Poté se už bohužel nevešel do základu, sezónu tak dohrával o patro níž, nejprve ve Velkém Meziříčí a později v Brně. Šumperk tedy není pro toho talentovaného mladíka žádnou neznámou.