Draci opět v Chance lize!

Draci opět v Chance lize!

Tisková zpráva, čtvrtek 21.5.2020
Draci podali přihlášku do Chance ligy s předstihem, ovšem nadále pokračovala složitá jednání, aby tuto soutěž bylo možné hrát. K dnešnímu dni tedy můžeme oficiálně prohlásit, že Draci budou hrát v sezóně 2020/2021 Chance ligu, tedy druhou nejvyšší hokejovou soutěž v Česku.

Ředitel klubu, Vladimír Velčovský, vydal pro klubový web toto prohlášení:

„Sezóna bude velice těžká. Prakticky celý svět je během několika měsíců vzhůru nohama. Několik stěžejních partnerů klubu se dosud nevyjádřilo, jestli jsou schopni klubu pomoci. Někteří zůstávají na stejných pozicích, jiní museli, alespoň prozatím, podporu ukončit. Také z tohoto důvodu si nedokáži představit, že by se soutěž měla hrát bez diváků, nebo pouze s omezeným počtem. Ekonomika bude trvale ovlivňovat činnost klubu, to je si potřeba férově říci.

Po důkladném zvážení všech rizik, a naopak prestiže nabízené soutěže, jsme se rozhodli soutěž přihlásit a udělat maximum pro potěchu hokejového fanouška na Šumpersku nebo i ze vzdálenějšího okolí. Snahou klubu bude se pohybovat v klidných vodách tabulky, naplňovat Škoda arénu a hlavně dodržovat všechny své závazky. Kdo má vůli jakkoliv pomoci, cestu si jistě najde. Pro fanouška je nejsnazší cestou přijít se podívat na zápas. Právě pro věrné fanoušky tak připravujeme velice výhodnou permanentní vstupenku.

V souvislosti se šířením koronaviru a přijatými hygienickými opatřeními jsme se rozhodli, že první část letní přípravy bude individuální. Bylo to poměrně složité rozhodování, neboť jsme v Šumperku započali s týmovou letní přípravou, která měla své nesporné klady. Ovšem například naše kabina a její uspořádání prakticky vylučují její použití za současných podmínek. Pokud se podíváme do jiných sportů, vidíme, že prakticky ihned se započatým společným tréninkem se objevily případy nákazy. Také tomuto se chceme vyhnout a smyslem tohoto rozhodnutí je maximálně chránit zdraví všech hráčů.

Na závěr této individuální přípravy budou hráči procházet vstupními testy v prostředí supermoderního centra AC Baluo univerzity Palackého v Olomouci. To nám dá představu o tom, jak poctivě hráči k této fázi přípravy přistoupili a jestli budou s týmem pokračovat i po 13. červenci, kdy začíná zkrácená suchá příprava. Následovat bude bezprostředně led a přípravné zápasy.

Z výše uvedených důvodů budeme složení týmu zveřejňovat až po začátku společné fáze přípravy a prokázání kvalit každého hráče. Věříme, že fanoušci budou shovívaví, jelikož tímto rozhodnutím chráníme vyjednávací pozici jak pro klub, tak pro samotné hráče.

Při obrovském respektu k soutěži doufáme, že připravíme klub na důstojné a úspěšné účinkování ve druhé nejvyšší lize. Fanoušci i město Šumperk si celostátní profesionální soutěž zaslouží.“

Co klub a fanoušky v Chance lize čeká?

  • Určitě to budou nové dresy, které nebudou převratnou revolucí, ale spíše evolucí těch stávajících.
  • Draci navázali spolupráci s extraligovými Vítkovicemi. Nejedná se o spolupráci na bázi farmy, z toho jsme vyléčeni, ale o trvalé hostování dvou až šesti hráčů v Šumperku. Již vytipovaní hráči z kádru Draků potom budou mít vyřízené střídavé starty do Vítkovic s ambicemi dostat šanci v některém z jejich utkání.
  • V rámci spolupráce sehraje A tým Vítkovic přípravné utkání s Draky v Šumperku, což bude pro hokej velkým svátkem
  • Připravujeme výhodnou permanentku, na kterou bude možné, pokud bude zakoupená včas, navštěvovat také přípravná utkání klubu.
  • Celá Chance liga je vysílaná na placené internetové televizi Hokejka tv.

Další novinky budeme zveřejňovat postupně, děkujeme za přízeň!