Draci odstartovali letní přípravu

Draci odstartovali letní přípravu

Tomáš Ostřanský, pondělí 3.6.2019
Hokejisté Šumperka zahájili letní přípravu a roztočili tak pomyslný kolotoč hokejové sezóny, který se zastaví opět až příští rok na jaře. Trenér Martin Janeček pečlivě analyzoval uplynulou sezónu a sestavil tým, který spolu odstartuje přípravné období. Fanoušci již v dresu Draků neuvidí Karla Pláška, Dmitrije Vorobjeva nebo Jakuba Čuříka. Na severu Moravy však dojde nejen k hokejovým návratům na místo činu, ale rovněž seznam nově příchozích hráčů skýtá zajímavá jména.

V 9:15 se tým sešel na prostranství před hotelem Sport, kde měl úvodní slovo ředitel klubu Vladimír Velčovský. Hráči se tak od něj dozvěděli zejména organizační věci, například co se ubytování a probíhající rekonstrukce budovy hotelu týká.

Následně se tým přesunul na plochu s umělou trávou, kde ještě trenér nastínil svoji vizi, seznámil hráče s hrubými obrysy letní přípravy a naordinoval týmu první seznamovací tréninkovou jednotku.

"V první řadě musím říct, že jsem maximálně spokojený, že se tým, až na dvě výjimky, které ještě máme v hledáčku, sešel v plném počtu hráčů, které jsem si pro začátek přípravy vybral. Co se klubu týče, tak pan Velčovský jasně nastínil všechna pravidla a vize, se kterými vstupujeme do nové sezóny. Toto já vidím jednoznačně pozitivně," hodnotil začátek přípravy Martin Janeček.

Podle trenéra šlo v první den letního drillu zejména o seznámení se s novým prostředím a novými hráči, přičemž samotné cviky byly zaměřeny zejména na práci s vlastním tělem a jeho vahou. "Dobře vím, že první den si hráči především potřebují sdělit dojmy z pauzy po sezóně a s těmi novými se potom seznámit, takže teď se budeme dva tři dny spíše zapracovávat a od čtvrtka najedeme na ty tréninkové dávky, které chci do týmu dostat. Pracovat budeme zejména na síle a na rychlosti, protože chci mít silný a rychlý tým."

Rozhodnutím trenéra potom je nepokračování některých hráčů z loňského týmu: "Některé hráče chceme nahradit takříkajíc kus za kus, u jiných budeme hledat typologicky jiné borce, protože do týmu chceme dostat více energie, která mi u některých starších hráčů loni chyběla. Chci hráče vhodné pro typ hry, za kterou si stojím a za kterou budu zodpovídat, rovněž potřebuji hráče, kteří budou kopat za mužstvo, pracovat pro ten tým a proto u některých hledáme typologicky trochu jiné hráče," doplňuje Janeček.

Zatímco u Dmitrije Vorobjeva a Nikolaje Tolokonnikova je šumperská kapitola nejspíš uzavřenou věcí, Martin Janeček by v kádru rád přivítal třetího z loňské party, Vladimira Antonova. "Jeho příchod bych určitě rád zrealizoval, s hráčem jsem v kontaktu. Vladimir se připravuje individuálně, to jsme si tak nějak nastavili a tohoto hráče bych v Šumperku rád přivítal v červenci před nástupem na led," uzavírá nový trenér Šumperka dnešní povídání a vychází ze své kanceláře na chodbu, aby pozval první hráče k individuálním pohovorům.

Hráči pro letní přípravu:

brankáři: Ondřej Haloda, Michal Wanecki, Dalibor Venouš
obránci: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Marek Haloda, Daniel Kabelka, Michal Žák
útočníci: Daniel Vachutka, Michal Vymazal, Dominik Pokorný, Daniel Hroch, Jan Milfait, Milan Ostřanský, Tadeáš Jaroš, Daniel Spratek, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp