Draci mají trenéra pro novou sezónu!

Draci mají trenéra pro novou sezónu!

Tisková zpráva, foto: HS Třebíč, neděle 3.5.2020
Tým Draků už zná jméno nového trenéra. Je jím nedávný trenér a sportovní manažer prvoligové Třebíče Martin Sobotka, který v minulosti vedl rovněž hokejisty Žďáru nad Sázavou.

„Měli jsme v hledáčku nějakých šest jmen. Nakonec jsme se rozhodli pro Martina Sobotku. Je to mladý trenér a k našemu týmu, který se bude postupně doplňovat pro úspěšné působení ve vyšší soutěži, bude dobře pasovat,“ uvedl pro klubový web ředitel Draků Vladimír Velčovský.

Martin Sobotka byl dlouhé roky jednou z ústředních postav Plamenů ze Žďáru nad Sázavou. Trénoval A-tým, plnil funkce šéftrenéra mládeže a klubového sekretáře. Když však před čtyřmi roky hledala Třebíč nového trenéra, po konzultaci s Kometou Brno ukázali v Horácké Slávii právě na Sobotku. Ten poslední půlrok vypomáhal s mládeží doma ve Žďáru.

Když přišel se svojí nabídkou Šumperk, svoje původní plány, tedy dále se prozatím věnovat mládeži, Martin Sobotka rychle přehodnotil a v pondělí se na jeden rok s následnou opcí upsal právě Drakům.

Nový trenér nyní bude mít za úkol především poskládat a připravit kádr pro příští sezónu. Jisté je, že u toho nebudou Daniel Vachutka s Tomášem Drtilem, kteří dali přednosti jinému týmu v Chance lize. U Draků rovněž nebudou pokračovat Vladimir Antonov, Adam Kofroň, Dominik Pokorný, Michal Horký, Martin Urban a Libor Šíp. „Všem těmto hráčům děkuji za to, co pro klub odvedli. Byli podepsání pod skvělou sezónou, byť neskončila tak, jak jsme si všichni přáli. Tedy postupovými oslavami přímo na ledě,“ doplňuje Vladimír Velčovský.

A jak to vypadá se startem v Chance lize? Na to odpovídá ředitel Velčovský takto: „Pokud se nestane nic mimořádného, klub do 22. 5. 2020 podá přihlášku do Chance ligy.“ Fanoušci se tak mohou pomalu začít těšit na soupeře zvučných jmen, rozšířené statistiky ze zápasů a další bonusy, které s sebou Chance liga nese.