Draci hlásí trenéra a další jména na soupisku

Draci hlásí trenéra a další jména na soupisku

Tomáš Ostřanský, čtvrtek 1.6.2017
Kádr hokejistů Šumperka dostává konkrétní podobu. Nyní si fanoušci mohou na seznam připsat také jméno nového lodivoda, kterým se stal Pavel Hulva. Otec někdejšího útočníka Draků působil v minulém ročníku v Opavě, má tedy o svých nových svěřencích přehled a nejde do úplně neznámého prostředí. Na soupisku potom byli dopsáni další hráči, obránce Ondřej Šťáva a útočník Jiří Půhoný. V týmu dále pokračují Radek Fischer, Jan Matějka a Zdeněk Novosad.

Pavel Hulva je spíše bouřlivým typem trenéra, jak ostatně v minulosti řekl pro Opavský Deník: „Moc jsem se nezměnil. Jako hráč jsem bouřlivákem byl, zůstalo mi to i v trenérské práci.“ Bývalý extraligový hráč Zlína a Vítkovic končil svoji kariéru v tehdy druholigovém Krnově, kde zároveň, jako hrající asistent, začal poznávat trenérské řemeslo.


Nový trenér Draků Pavel Hulva (foto Věra Václavková)

Přes nejvyšší soutěž v polských Tychách se dostal na Slovensko. Nejprve jako asistent Ladislava Svozila ve Zvolenu, poté jako asistent Antona Tomka v Košicích, se kterými získal extraligové zlato. Poté už jeho kroky vedly zpět do tuzemských soutěží. Celých pět sezón strávil u staršího dorostu Vítkovic, se kterými slavil stříbro a zlato. Po krátké výpomoci v Krnově se pro sezónu 2016/2017 stal koučem druholigového Slezanu Opava. Nyní začíná jeho šumperská štace. Trenére, vítejte!Ondřej Šťáva v dresu Žihadel (foto Luboš Vácha, hcmb.cz)

Do obranných řad se hlásí Ondřej Šťáva.Tento jedenadvacetiletý hráč znojemských Orlů, který si na tři zápasy vyzkoušel mezinárodní EBEL ligu,odehrál v posledních dvou sezónách nejvíce zápasů za druholigové Moravské Budějovice, kde si v 68 zápasech připsal výborných 60 kanadských bodů. České juniorské soutěže si vyzkoušel také v dresech Mladé Boleslavi a Liberce.Jiří Půhony v dresu Šumperka (foto Věra Václavková)

Novou posilu hlásí také útok. Byť jméno Jiřího Půhoného není v Šumperku neznámým pojmem. Ve druhé lize má za Draky odehráno 101 zápasů s bilancí 28 vstřelených branek a 24 asistencí. Také 33 utkání v extralize značí, že by měl být jednou z opor Šumperka v boji o vstupenku do vyšší soutěže. V loňském ročníku prostřídalo pravé křídlo celkem tři druholigové kluby, Prostějov, Frýdek-Místek a pražskou Slavii.


Z loňského kádru zůstává trio útočníků Radek Fischer, Jan MatějkaZdeněk Novosad. Již dříve klub potvrdil podpisy dalších hráčů a útočná kostra týmu zůstala z velké části pohromadě. K prvnímu červnovému dni tak čítá soupiska Draků celkem 18 jmen:

brankáři: Lukáš Dusík, René Svoboda

obránci: Petr Gewiese, Petr Procházka, Jakub Řezáč, Tomáš Sedlák, Ondřej Šťáva

útočníci: Vladimír Cink, Daniel Hroch, Radek Fischer, Lukáš Králík, Jakub Lehečka, Jan Matějka, Zdeněk Novosad, Milan Ostřanský, Jiří Půhoný, Daniel Vachutka, Michal Vymazal

Dnes v 18:00 | Muži
Draci Šumperk
JKH GKS Jastrzębie