Do Šumperka míří Janečkova Poruba, v obraně nastala změna

Do Šumperka míří Janečkova Poruba, v obraně nastala změna

Michal Krobot, úterý 19.1.2021
Po divoké přestřelce v hlavním městě si Draci opět zahrají na domácím ledě. V letošní sezóně možná nejtěžší možný soupeř vůbec. Do Šumperka přijede první tým CHANCE ligy HC RT TORAX Poruba. Svěřence Martina Sobotky čeká velká výzva. V dosavadním průběhu soutěže ostravané dostali nejméně gólu ze všech týmu a můžou se tak pyšnit nejlepší obranou. Otázkou je, kolikrát se Draci dokážou prosadit proti tak zarputilému soupeři. Souboj startuje ve středu 20. ledna v šumperské Škoda aréně. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.

Pojďme se podívat na formu soupeře.

HC RT TORAX Poruba

V roce 2021 odehráli Ostravané šest zápasů s tím, že pět vyhráli za plný počet bodů a první letošní body ztratili až v posledním zápase. Poruba vedla po dvou třetinách nad Sokolovem čtyři jedna, jenže poté se hosté postarali o perfektní obrat a nakonec si odvezli dva body. Když se podíváme na formu v posledních pěti zápasech, tým z Ostravy kraluje CHANCE lize. Dokázal vstřelit dvacet tři branek a dostal jich pouze deset.

Útočníci

Porubským statistikám vévodí finský útočník Markus Korkiakoski (9+16). Tento muž hraje v CHANCE lize třetí sezónu a celkově má více než bod na zápas. O tvorbu hry se nejvíce stará Tomáš Jáchym, který zatím nasbíral osmnáct bodů a z toho hned sedmnáct přihrávek. Nejlepším střelcem celku je Lukáš Endál s jedenácti góly.

Porubskému útoku se daří střílet spousty gólů. (Foto: Lukáš Bajgar).

Obránci

Neproduktivnějším zadákem týmu je Jakub Teper (5+8). Jen o dva body méně nasbíral Šimon Szathmáry (2+9), který si právě v posledním utkání připsal dvě asistence. V hodnocení plus mínus si nejlépe stojí Dušan Žovinec s deseti plusovými body. Úctyhodné je i to, že pouze jeden obránce Poruby má v tomto ohledu v záporná čísla.

Draci budou muset ukázat velké odhodlání, aby prorazili obrannou tvrz z Ostravy. (Foto: Lukáš Bajgar).

Brankáři

Brankářskou jedničkou je gólman z Lotyšska Ervins Muštukovs. Postavil se k devatenácti zápasům a třináctkrát odešel jako vítěz. V průměru dostal 2,12 gólu na zápas a procentuální úspěšnost má 92,40%. Druhým maskovaným mužem je Frederik Foltán. Ten zatím odchytal pouze dvě utkání s úspěšností 93,10%.

Změny v kádru Draků:

Tým Šumperka opouští obránce Dominik Věntus. Místo něj přichází náhrada v podobě stejného jmenovce. Dominik Valík je novým členem v obraně Draků. Dvaadvacetiletý odchovanec Třebíče nastoupil letos v Chance lize k devíti utkáním. Do statistik se nezapsal.

Ervis Muštukovs zasahující proti střele Prymuly. (Foto: Lukáš Bajgar).

Informace o utkání

Termín utkání: středa, 20. ledna, 18:00

Místo utkání: ŠKODA aréna, Šumperk

Textový přenos: Onlajny.com

Video přenos: Hokejka.cz, Chance.cz