Další šumperské srdce domů! Smlouvu podepsal útočník Denis Kindl

Další šumperské srdce domů! Smlouvu podepsal útočník Denis Kindl

Dominik Mihailescu, FOTO: Milan Podpera, čtvrtek 25.3.2021
Do třetice všeho dobrého! Dres týmu DRACI PARS ŠUMPERK obleče v sezóně 2021/2022 zkušený útočník Denis Kindl. Hokejista, který v základní části extraligy odehrál téměř 200 utkání a získal v nich 72 kanadských bodů, přichází z Frýdku-Místku. V nejvyšší soutěži oblékal dres Pardubic, Plzně, Karlových Varů či Třince. Kádr Draků tak posílí zvučné jméno, navíc se šumperským srdcem.
SKUPINA ČEZ

Denis Kindl je mladším bratrem hvězdného obránce Jakuba Kindla. Oba pochází ze Šumperka a společně nastupovali dvě sezóny v Plzni (od 2017 do 2019). A právě prvně jmenovaný bude příští sezónu oblékat dres Draků.

Kindl se v Šumperku objevil v sezóně 2012/2013. Nicméně v té se spíše objevoval ve čtvrté lajně. Že tam nepatří, dokázal následující ročník v Olomouci. V padesáti dvou zápasech Kindl skóroval šestnáctkrát a přihrál na jednatřicet branek. Celkově v druhé nejvyšší soutěži nastoupil ve 173 zápasech a zaznamenal 114 bodů (40+74).

Denis Kindl podával v dresu Plzně skvělé výkony (Foto: Alena Zapletalová)

„Motivace přejít do Šumperka byla velká. S panem Velčovským jsem byl delší dobu v kontaktu a říkal, že tým bude letos silnější. I cíle budou vyšší, tedy posunout Draky do středních pater tabulky,“ prozradil důvod k obléknutí dresu Parsu.

Kindl se tak vrátí do míst, kde začínal s hokejem. „Jsem odchovanec Šumperka a zázemí jsem tady vždycky měl. Navíc věřím, že nás, kteří odtud pocházíme, se tuhle sezónu sejde v týmu co nejvíc.“ Hokejista již loni hrál ve Frýdku-Místku, roky předtím brouzdal po kluzištích hokejové extraligy. „Nejsem tak starý, abych neměl ambice. Tuhle sezónu chci ovšem Šumperku pomoct. Měl jsem nabídku i z jiných klubů v první lize, ale říkal jsem si, že když už tuhle soutěž mám hrát, tak tady doma v Šumperku,“ dodal.

Útočník zároveň přiznal, že se o své buducnosti radil i se svým bratrem Jakubem. Ten v minulosti válel v NHL a teď žije na Floridě. „On hokej v Šumperku sleduje, takže jsem to s ním probíral. My spolu řešíme všechny věci včetně hokeje a Kuba mi dal na tohle rozhodnutí zelenou. Vždycky je to ale hlavně o mně, jak se rozhodnu,“ řekla nová posila Draků.

Denis Kindl podpisem stvrzuje, že se vrací domů

Osmadvacetiletý hokejista tak bude patřit mezi důležité stavební kameny v honbě za záchranou. Příchod tohoto hráče potvrzuje slova ředitele klubu, který prohlásil, že přivede do Škoda arény odchovance Šumperka ze všech koutů republiky.

Podpisem Denise Kindla posilování nekončí. Stále však pokračují tvrdé boje na trhu hráčů.

Statistiky Denise Kindla: