Chance liga zná svůj jízdní řád, první na Porubu. Derby budou hrát Draci víckrát doma

Chance liga zná svůj jízdní řád, první na Porubu. Derby budou hrát Draci víckrát doma

Vanessa Vařeková, středa 19.5.2021
Do startu nového ročníku druhé nejvyšší české hokejové soutěže zbývají necelé čtyři měsíce. V průběhu minulého týdne byl schválen nový hrací systém Chance ligy včetně termínové listiny, která ještě doznala drobných změn. Nicméně stále platí, že úvodní kolo Chance ligy se odehraje 11. září 2021. A hned v prvním kole čeká svěřence Martina Janečka a Lukáše Majera atraktivní souboj venku s ostravskou Porubou. Základní část čítá celkem 51 kol, přičemž každý tým sehraje 48 utkání. Vzhledem k lichému počtu účastníků byl zvolen tříkolový systém, kdy se utká každý s každým. Vítěz Chance ligy zabojuje o postup do extraligy. Opačnou stranou mince je sestup, který se může týkat až pěti týmů.

V sezóně 2021/2022 bude bojovat o co nejlepší umístění sedmnáct týmů. Hrát bude každý s každým tříkolově, přičemž v každém kole bude mít jeden tým volno. Hracími dny zůstávají středy a soboty s vloženými pondělky.

Celky umístěné na 15.-17. místě sestupují přímo do druhé ligy. Družstva umístěná na 7.-10. místě sehrají předkolo play off na dvě vítězná utkání. Týmy na 13. a 14. místě sehrají sérii playdown na čtyři vítězná utkání. Poražený tým automaticky sestupuje o patro níže. Vítězný tým naopak sehraje baráž o Chance ligu s vítězem druhé ligy (na čtyři vítězná utkání).

Pikantní zápasy budou proti Prostějovu. Aktuální soupiska čítá hned čtyři bývalé hráče Jestřábů. (Foto: Věra Václavková)

Jistou účast v playoff mají týmy umístěné na 1.-6. místě po základní části. Tuto šestici doplní dvě vítězná družstva z předkola playoff. Čtvrtfinále se bude hrát na tři vítězná utkání, semifinále a finále pak na čtyři vítězná utkání. Vítěz se následně zúčastní baráže o účast v extralize s druhým nejhorším týmem extraligy (na čtyři vítězná utkání).

Draky čeká hned v úvodu atraktivní souboj s Porubou. Prvního krajského derby se fanoušci šumperského celku dočkají již 15. září, kdy je na programu domácí souboj s přerovskými Zubry. Na začátku října pak přiletí Jestřábi z Prostějova. Je třeba také zmínit, že Šumperk má oproti Přerovu i Prostějovu výhodu dvou domácích utkání. V říjnu se kromě Prostějova můžeme těšit i na domácí zápasy s oblíbeným Havířovem či Vsetínem. S rokem 2021 se rozloučíme na ledě daleké Kadaně, naopak nový rok 2022 přivítáme doma společně s Jihlavou. Poslední kolo základní části je naplánováno na 2. března 2022 a Draci v něm změří své síly s VHK.

Kompletní rozpis najdete zde.