Draci znají jméno nového trenéra

Draci znají jméno nového trenéra

Tomáš Ostřanský, pátek 5.4.2019
Draci už znají jméno nového trenéra, který tým povede do sezóny 2019/2020. Martin Janeček v minulosti dlouhé roky vedl mládežnické týmy Havířova, kde byl u zrodu současné hvězdy NHL Davida Pastrňáka. Dvě sezóny vedl rovněž tamní mužský tým. Následně se přesunul na pozici asistenta v extraligové Spartě a v minulé sezóně působil jako hlavní trenér v druholigové Opavě.

Martin Janeček prošel jako hráč celky Olomouce, Prostějova, Přerova, Sarezy Ostrava, Znojma nebo Vsetína. Coby kouč mládeže poznal organizace v Prostějově, Villachu, Olomouci, Porubě. Největší stopu zanechal v Havířově, kde dlouhé roky věnoval především mládežnickým celkům, ovšem svoji budoucnost už vidí především u mužského hokeje.

"Martina Janečka jsme měli vyhlédnutého pro situaci, kdybychom v budoucnu řešili pozici hlavního trenéra. Což nyní nastalo. Je to trenér, který vyznává moderní pojetí hokeje, má velké zkušenosti s prací u mládeže, přitom zároveň nasbíral důležité zkušenosti s mužským hokejem. K potřebné sportovní kvalifikaci a zkušenosti má vynikající analytické a komunikační schopnosti, a to jak směrem dovnitř klubu, tak směrem k médiím a obecně k veřejnosti," uvádí nového trenéra ředitel klubu Vladimír Velčovský. A zároveň hned doplňuje, co nového trenéra Draků v nejbližších týdnech čeká: " Trenér si nyní musí vybrat hráče, ze kterých postaví konkurenceschopný tým a komplexně zajistit přípravu na mistrovskou sezonu. Věřím, že je pro náš klub tou nejlepší volbou. Zároveň se hledá jeho širší forma spolupráce a zapojení v HK Mladí Draci. Tímto v Šumperku všichni věříme, že nové a těsnější pojetí spolupráce přinese prospěch a úspěchy celému místnímu hokeji."

Jaké úspěchy bude mít nový trenér s týmem Draků? Na to si budou muset fanoušci nějaký ten pátek ještě počkat. V příštím týdnu však přineseme rozhovor s Martinem Janečkem, ve kterém určitě prozradí svůj pohled na nový klub a práci v něm.