Třetí formace Draků řídila vítězství nad Velkým Meziříčím

Vanessa Vařeková, sobota 13.1.2024
Šumperští hokejisté si po dvou nezdarech spravili chuť proti Velkému Meziříčí, které zdolali jasně 6:1. Do zápasu vletěli Draci sebejistě a Horáky téměř celou úvodní dvacetiminutovku k ničemu nepustili, přesto si však dokázali vypracovat pouze jednobrankový náskok. Ten byl ovšem smazán hned v první polovině druhé třetiny, která byla z šumperské strany hodně slabá. Naštěstí si Draci ale ještě během prostřední části vzali vedení zpět a ve třetí třetině už všem jasně ukázali, kdo je v tomto utkání favoritem. Hned třemi góly se blýskla třetí útočná formace, která odehrála fantastický zápas. Čtyřmi body zazářil Jozef Danielčak a po delší době skóroval také Adam Polách.
29.kolo sobota 13.1.2024
HHK Velké Meziříčí - DRACI PARS ŠUMPERK
1:6
(0:1, 1:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 28. Michalčuk (Juráň, Trnka) – 14. Vachutka (Müller, Jaroš), 40. Danielčak (Polách, Jarmara), 45. Danielčak, 53. Skopal (Danielčak, Nilsson), 58. J. Horký (Jaroš, P. Kubíček), 59. Polách (Danielčak, Nilsson). Rozhodčí: Škach – Kučera, Jurčík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 264. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
J. Juda – Trnka, Slabý, M. Chvátal, D. Dolníček II, Lašák, Ambrož, Kochánek – Kotrba, Paleček, Strnad – Burian, Vedral, Nesvadba – Kuba, M. Juda, Juráň – Michalčuk, Doležal, A. Horký.
Irgl – Dudycha, Cekr, Rutar, Minařík, P. Kubíček, P. Hohl – Vachutka, Müller, Jaroš – Scheuter, Šišolák, J. Horký – Danielčak, Nilsson, Skopal – Polách.

Hostující Šumperk vstoupil do zápasu velmi aktivně a domácí mužstvo prakticky nepustil z pásma. I přes obrovský tlak ale svěřenci Tomáše Sedláka dlouhou dobu nedokázali skórovat. Úvodní branka tak přišla až ve 14. minutě. Kapitán Draků Tadeáš Jaroš skvěle napadl rozehrávku Velkého Meziříčí, díky čemuž se ke kotouči dostal Jakub Müller. Šumperský centr vyvezl puk až za domácí bránu, odkud poslal přesnou zadovku mezi kruhy, kam si najel Daniel Vachutka a z první prostřelil bezmocného Jaroslava Judu. O chvíli později mohli Draci navýšit náskok, jenomže nabídnutou přesilovou hru nesehráli vůbec dobře. Do konce první periody se tak skóre neměnilo.

To ve druhém dějství si oba celky prakticky vyměnily role. Velké Meziříčí bylo najednou daleko aktivnější a naopak Draci měli co dělat, aby se k puku vůbec dostali. Vše vygradovalo ve 28. minutě, když si šel na trestnou lavici neochotně odpočinout hostující Ondrej Šišolák, jenž od rozhodčích vyfasoval 2+2 minuty za podrážení a nesportovní chování. Nicméně domácímu týmu stačilo pouhých dvacet vteřin z této dlouhé přesilovky aby se dočkal kýženého vyrovnání. Marcel Juráň vybojoval kotouč za šumperskou bránou a následně nahrál Davidovi Michalčukovi, který si sjel na osu a svižnou forhendovou střelou překonal Denise Irgla.

Šumperští hokejisté chtěli za každou cenu vrátit vedení zpět na svoji stranu a k tomu jim měla pomoct další početní výhoda. Jenomže ty dnes Drakům spíše škodily než aby jim pomohly. Po vyloučení Adama Horkého se totiž Velké Meziříčí dostalo ve vlastním oslabení ke třem nebezpečným dorážkám a Denis Irgl měl plné ruce práce, aby dokázal hru přerušit. Štěstí se ale na stranu hostů přece jenom obrátilo, a to v samotném závěru druhé dvacetiminutovky. Adam Polách šikovně obehrál dva hráče Velkého Meziříčí a v předbrankovém prostoru posunul puk na zadní tyč k Jozefu Danielčakovi, který zakončil přesně do odkryté části klece.

Druhý gól dodal Šumperku potřebné sebevědomí, aby v závěrečné části kompletně převzal otěže zápasu. Ve 45. minutě zblokoval rozehrávku domácích Jozef Danielčak, nabral rychlost a po nádherné samostatné akci skóroval. Kdyby se udělovala cena pro nejlepšího hráče utkání, jednoznačně by šla za tímto urostlým útočníkem s číslem 86 na zádech. V 53. minutě Danielčak opět fantasticky vybojoval kotouč a vyvezl ho až do útočného pásma, kde poslal přesný pas na Pavla Skopala, který vymetl všechny pavučiny pravého horního rohu Judovy brány.

A šumperská krasojízda nebrala konce. V 58. minutě zpracoval tečované nahození Jaroše Jakub Horký, který ve vlastním oslabení doslova ukličkoval soupeře a z prostoru pravého kruhu vyslal dělovku ke vzdálenější tyči. Přesně minutu před koncem zápasu pak zasadil Velkému Meziříčí definitivní úder Adam Polách, jenž obdržel přihrávku zpoza brány a z bezprostřední blízkosti trefil odkrytou část Judovy svatyně.

Po jasném vítězství Draků 6:1 tak putují všechny body zcela zaslouženě do Šumperka.

Tomáš Sedlák (DRACI PARS ŠUMPERK): „Jsme hrozně moc rádi, že jsme dnes zvládli pro nás moc důležitý zápas. Po ztrátě dvou bodů s Vyškovem a prohře s Opavou jsme zase potřebovali naplno bodovat. Snažili jsme se tomu podřídit úplně všechno. Myslím si, že první třetina byla z naší strany perfektní. Řekl bych, že prvních patnáct minut jsme soupeře nepustili ze třetiny. Hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Dali jsme gól a pak jsme měli k dispozici přesilovku. Ta nás však paradoxně trochu dostala do kolen, protože soupeř začal tu hru vyrovnávat. Druhá třetina pak byla z naší strany absolutně strašidelná. Myslím si, že jsme měli obrovské štěstí, že skončila 2:1 pro nás. Do té třetí jsme už ale naskočili zase o něco koncentrovaněji. Dnes musím velmi poděkovat třetí pětce, která hrála perfektní hokej a dala tři branky. Teď jsou pro nás hrozně důležité dva domácí zápasy, které musíme zvládnout.“