Šumperk - Kadaň řečí čísel: střelecká smršť ve třetí třetině nakonec slavila úspěch

Jaroslav Svoboda, pondělí 11.2.2013
Š u m p e r k - Draci dokázali potřetí v řadě vyhrát, i když i tentokrát to bylo "jen" za dva body. A mohlo být hůř, vždyť až deset vteřin před koncem 3. třetiny vyrovnával Michal Hlinka, rozhodující vítěznou trefu zaznamenal v prodloužení Aleš Holík. Pro šumperského kapitána to byl již zápas v řadě, ve kterém skóroval. Na tuhle trefu však během zápasu vypotřeboval Holík hned devět střeleckých pokusů a byl nejpilnějším ranařem celého utkání. Nejvíce hitů zaznamenal v utkání Tomáš Brunec, nejčastěji byl faulovaný Michal Hlinka. Nabízíme zajímavé statistické ohlédnutí za utkáním, které skončilo pro Draky vítězně.

Týmové statistiky

Šumperští Draci ovládli statistiky střel i vyhraných buly naprosto jednoznačně. V první třetině přitom oba týmy na tom byly ještě přibližně stejně, na střely byla situace vyrovnaná, na buly byli mírně lepší domácí. Jenže od druhé třetiny se začaly rozdíly prohlubovat. A ve třetí třetině vyhráli šumperští hokejisté poměr buly 18:7! I z tohoto faktoru plynul souvislý tlak, ve kterém Draci přestříleli Kadaň neuvěřitelně vysoko 22:6!

V prodloužení se pak vhazovalo jen jedinkrát, buly vyhrál Marak Haas, a než se stačilo v nastavené době jednou přerušit, bylo po utkání. To Aleš Holík od modré našel skulinu mezi betonem a lapačkou Strmeně, kterému mohou hosté děkovat aspoň za ten bod.

O drtivém tlaku domácích v poslední třetině vypovídá ještě jeden velmi zajímavý fakt, v poslední třetině se pouze 16 procent všech vhazování konalo v obranném pásmu svěřenců Radka Kučery (přesně 4 buly), naopak v útočném pásmu domácích se vhazovalo šestnáctkrát! Ve třinácti připadech byli Draci úspěšnější... A právě vítězné buly se pak stalo také základem vyrovnání a zlomu v zápase.

Draci přitom vyhráli skoro dvě třetiny všech vhazování v zápase.

Střely: Nejaktivnější duo obránců Holík - Tesařík

Nejaktivněji si při střelbě opět počínali obránci, což vycházelo i z častých přesilovek. Jan Tesařík pálil devětkrát, ve třetí třetině pak během jedné přesilovky hned třikrát během pár vteřin. Branku však nevstřelil, lépe si vedl Aleš Holík, který také vyslal devět střel na Jana Strmeně. Ta devátá ale znamenala konec zápasu.

Hity: Tomáš Brunec nejaktivnější...

Nejvíce hitů během utkání zaznamenal Tomáš Brunec, který si hned čtyřikrát vyšlápl na soupeře. Pozadu nezůstal ani urostlý zadák Tomáš Pastor, který k ledu poslal kadaňského hokejistu ve dvou případech. Stejný počet hitů zapsali i další beci, Aleš Holík a Martin Novotný.