Souhrn 15. kola: V půli základní části vedou Draci, Uničov opět ztrácí

Jaroslav Svoboda, pondělí 1.11.2010
Š u m p e r k - Je po prvních vzájemných zápasech, všechny týmy se již střetly se všemi svými soupeři. V patnáctém kole si doma připsaly vítězství celky Havířova, Frýdku-Místku, Techniky, Šumperka a po nájezdech i Bobři z Valašského Meziříčí. Vyhrát venku se paradoxně podařilo pouze Přerovu a Břeclavi, tedy týmům, kterým se dlouhodobě na ledě soupeřů nedaří. Přerov dokonce nadělil Uherskému Hradišti osm branek, Břeclav se pravda na vítězství v Uničově pořádně natrápila. Po dlouhé době se dařilo Technice, ta vyhrála nad Opavou. Nejvyrovnanější duel se hrál ve Valašském Meziříčí, kde nakonec Hodonín prohrál až po nájezdech, ačkoliv po dvou třetinách měl čtyřgólové manko na domácí.

HC Frýdek-Místek - VHK Vsetín 6:1

Góly a nahrávky: 1. Kolařík (Rozum, Mintěl), 21. Kolařík (Rozum, J. Sluštík), 31. J. Sluštík (Gajda), 36. Bartoš (O. Sluštík, Kudláček), 37. Kolařík (Rozum, J. Sluštík), 55. Gajda (Štochl) - 55. D. Tesařík (Zavrtálek).
Vsetínští hokejisté se letos trápí a ve Frýdku-Místku se tahle pravda pouze potvrdila. Hosté dostali gól již v jedenácté vteřině utkání, kdy domácí kanonýr Kolařík vykročil za hattrickem. Tentýž hráč se prosadil opět na začátku druhé třetiny, tentokrát "až" po devatenácti vteřinách hry. Hosté se již nevzpamatovali. Do konce prostředí části hry dostali ještě další tři góly a nakonec si odvezli domů ostudnou prohru 1:6.

AZ Havířov - HC Nový Jičín 3:1

Góly a nahrávky: 6. Potočný (Stránský, Sztefek), 50. Prokop (Říčka), 56. Sztefek (Stránský, Krisl) - 60. Macháček (Pavlačka).
V Havířově se hrál podstatně vyrovnanější duel než ve Frýdku-Místku, i když i zde měli domácí poměrně rychlý nástup. Již v šesté minutě otevřel skóre Potočný. Na další branky se ale čekalo až do poloviny poslední třetiny. To Prokop přidal druhý domácí gól a na jeho trefu navázal v 56. minutě Sztefek. Hosté nakonec sebrali domácímu brankáři Danečkovi aspoň čisté konto, to vše pouhých dvanáct vteřin před sirénou.

HC Uherské Hradiště - HC Zubr Přerov 1:8

Góly a nahrávky: 49. Pochylý (Piluša) - 3. Kundrátek, 5. Sprušil (Sedlák), 7. Kohút (Kundrátek, Menšík), 11. Kotásek (Ferenc), 14. Vlček (Hanák), 26. Sedlák (Holík), 32. Kotásek (Kočara, Hanák), 56. Palička (Menšík, Sršeň).
Přerovští Zubři si s chutí zastříleli na ledě Uherského Hradiště a rychle tak zapomněli na prohru z domácího zápasu se Šumperkem. Hosté vedli již ve 14. minutě o pět branek, skóre se zastavilo až na poměru 8:1 ve prospěch Hanáků.

VSK Technika Brno - HC Slezan Opava 5:1

Góly a nahrávky: 3. Mráz (Rajnoha, Fára), 4. Rajnoha (Habrovec, Mráz), 9. Odehnal (Brzobohatý, Benýšek), 46. Benýšek (Strýček), 57. Habrovec (Mráz) - 41. Kukol (Černý, Měch).
Opavští hokejisté jeli do Rosic s vidinou možného zisku dalších tří bodů, jenže tentokrát bylo vše jinak. Po deseti minutách hry vedli hráči Techniky 3:0 a s opavskými šancemi to vypadalo všelijak, jenom ne dobře. Na další gól se čekalo až do úvodu třetí třetiny, kdy snížil zadák a bývalý Drak Kukol, to bylo z pohledu favorita vše. Technika do konce utkání přidala ještě dvě branky a po zásluze hladce vyhrála.

HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín 6:5sn

Góly a nahrávky: 10. Bacul (Matějný), 28. Vašut (Matějný), 33. Balga (Kostelňák, Bokroš), 36. Kostelňák (Bokroš, Balga), 39. Bacul (Matějný, Růčka), rozhodující nájezd Matějný - 13. Peš (Komárek), 43. Komárek (Peš, Pokorný), 44. Hoza (Penák, Průdek), 55. Špok (Peš, Korotvička), 58. Špok (Flamík, Vaškovič).
Na góly bohatý zápas přinesl tři naprosto rozdílné třetiny a v závěru rozuzlení v samostatných nájezdech. Úvodní dvacetiminutovka skončila výsledkem 1:1, ve druhé třetině pak jasně kralovali domácí. Odskočili do vedení 5:1 a nad hosty se stahovala černá mračna. Ta však rozehnala třetí dvacetiminutovka, kterou výsledkem 4:0 vyhrál pro změnu Hodonín a zápas nakonec dospěl až do nájezdů. V nich rozhodl Matějný o dvoubodovém zisku Valašského Meziříčí.

HC Uničov - HC Břeclav 3:4

Góly a nahrávky: 5. Jurča, 19. Drábek (Pour), 47. Drábek (Zúbek) - 1. Hrůza (Sedláček), 14. Klimovič (Kuriál, Bolfík), 30. Hrůza (Zapletal), 50. Hrůza (Novák E.).
Celou dosavadní sezónu se Břeclav na ledě soupeřů spíše trápí, než aby dokázala navázat na domácí výsledky. Nebylo tomu jinak ani na ledě posledního Uničova. Lvi však vstoupili do utkání velmi dobře a Hrůza již po dvanácti vteřinách hry ztrestal hrubku brankáře Kolouška. V páté minutě srovnal Jurča, avšak Břeclav znovu odskočila do vedení. V tomto ryse se nesl celý zápas, domácí třikrát dokázali vymazat vedení soupeře, na čtvrtý gól a zároveň kompletaci hattricku Hrůzy již neodpověděli.

Salith Šumperk - HC Plus Oil Orlová 5:1

Góly a nahrávky: 11. Sedlák (Ambruz, Hulva), 18. Novosad (Fischer), 32. Sedlák (Ambruz), 51. Skoumal (Novotný, Fischer), 58. Novosad - 21. Flašar (Holuša).
Čekal se dramatický a napínavý souboj, ovšem ve finále Draci předvedli výborný výkon podpořený precizní prací v defenzívě. Hosté se sice dostali ke spoustě šancí, jen v minimu z nich měli Olejáři dostatek klidu a času k zakončení. Šumperk naopak trestal chyby soupeře a s trochou štěstí uspěl v zápase hned pětkrát. Slavnostní úvod v podobě čestného bully z rukou stříbrné medailistky z mistrovství světa v basketbale Ivany Večeřové nakonec dostal i slastnou tečku za večerem z pohledu domácího mužstva. Svou první branku mezi seniory vstřelil Michal Skoumal.

Video sestřihy ze zápasů 15. kola

HC Uherské Hradiště - HC Zubr Přerov

HC Bobři Val. Meziříčí - SHK Hodonín

Statistiky po 15. kole

Připravujeme speciální článek s rozborem první poloviny základní části 2. ligy sk. Východ - včetně kompletních neoficiálních statistik soutěže.