S první vstřelenou brankou si začneme věřit, soudí útočník Aleš STANĚK

Redakce, pondělí 20.1.2014
Poslední čtvrté derby letošní sezóny je minulostí. Draci se po hrůzném začátku duelu, kdy dokonce prohrávali již 1:5, dokázali vrátit zpět do utkání. Jako jediný tým letos pak Hanákům nastříleli během šedesáti minut pět branek, ve druhé třetině Šumperk byl lepším týmem, a kdyby zužitkoval své šance, vracel by se do kabin dokonce s jistým vedením. Jenže na "kdyby" se v hokeji samozřejmě nehraje, udeřili naopak domácí a Olomouc následně zápas dotáhla do vítězného konce. "Pro nás je důležitý moment, kdy vstřelíme gól. Pak si začneme věřit," prozradil smutně po utkání Aleš Staněk, jehož gól na 2:5 ve čtrnácté minutě znamenal právě začátek návratu do utkání.

Aleši, úvodem obligátně, jak byste vy zhodnotil čtvrté derby v sezóně?
Když bych se měl vyjádřit hodně ve zkratce, derby rozhodly dva klíčové momenty. Tím prvním byla úvodní třetina a prvních pět, deset minut, kdy jsme dostali čtyři góly, a to úplně neuvěřitelný. Pak jsme to stáhli a přišel druhý klíčový moment, ve druhé třetině, kdy jsme měli tři, čtyři gólovky na to, abychom zápas otočili. Bohužel jsme je nedali. Pak už to bylo spíš o štěstí, ale v té druhé třetině, kdybychom dali tři góly, tak jsme to otočili a věřím, že bychom pak Olomouc položili.

Ta otázka se přímo nabízí, i když není moc příjemná. Čím to, že stejně jako s Mladou Boleslaví i s Olomoucí týmu nevyšel začátek utkání?
Pro nás je důležitý moment, kdy dáme gól. Poté si začneme věřit, a hned je to lepší. Dokud nedáme gól a ještě inkasujeme, tak nás to sráží dolů a dolů. Po té vstřelené brance bylo vidět, že si začínáme věřit, že jdeme zase nahoru. Pak už hrajeme hokej, tlačíme se do brány. Ale také to byl několikátý zápasy, kdy jsme bohužel pohořeli na koncovce.

Aleš Staněk skóroval na 2:5, draci nakonec prohráli divokým výsledkem 5:8, foto: E. Holásková, hc-olomouc.cz

Máte v poslední čtvrtině odehrány dva zápasy, oba s nejlepšími týmy soutěže, s Mladou Boleslaví a s Olomoucí. soutěže. Jak byste porovnal herní projev obou těchto soupeřů pomýšlejících na baráž a postup?
Mladá Boleslav je hokejová. Dávají si puky, ví o sobě, hrají víc technicky. Olomouc je zarputilejší. Hrají to přes víc osobních soubojů, přes silovější hokej. Mladá Boleslav hraje skoro extraligový hokej, Olomouc spíš prvoligový, ale hraje výborně.

Takže dnes to víc bolelo než minule s Mladou Boleslaví.